вебінар

 

ДІЯ СІТІ 2022: ПЕРЕВАГИ Й ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ, НАБУТТЯ СТАТУСУ РЕЗИДЕНТА, РЕЄСТР ДІЯ СІТІ, УКЛАДЕННЯ ГІГ – КОНТРАКТІВ, СПЕЦІАЛЬНІ УМОВИ ОПОДАТКУВАННЯ (ПДФО, ЄСВ, ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР, ПОДАТОК НА ПРИБУТОК ЧИ ПНВК, АНГЕЛЬСЬКІ ІНВЕСТИЦІЇ)

Засади функціонування правового режиму Дія Сіті, Кваліфікаційні та фінансові вимоги до резидента Дія Сіті (дозволені кваліфіковані види діяльності, зарплатний фонд, середньооблікова кількість працівників, вимоги до кваліфікованого доходу, заборони бути резидентом Diia City), Процедура набуття статусу резидента Дія Сіті (вимоги до заяви, 10денний строк розгляду, підстави повернення заяви без розгляду, підстави для відмови в набутті статусу резидента), Реєстр Дія Сіті, Підстави й порядок втрати статусу резидента Diia City, Обов’язки резидентів Diia City (звіт про відповідність, незалежний висновок аудиторів) та контроль за дотриманням вимог правового режиму, у чому відмінність гіг-спеціаліста від звичайного працівника чи ФОП-фрілансера?, Особливості регулювання правочинів за участю резидентів Diia City (NDA, утримання від конкурентних дій, оформлення прав на IP тощо) та корпоративне управління резидентів Дія Сіті., Елементи англійського права (SHA, convertible loan, option α ESOP, warranties α indemnities, liquidated preference α damages), Особливості податкового навантаження резидентів Diia City (Закон України № 1946-ІХ): податки на працю; особливості обчислення податку на прибуток чи податку на виведений капітал; податкові стимули ангельських інвестицій, Основні плюси проекту Дія Сіті та повні етапи його провадження

03 березня 2022 року

Доповідач:

СААД Шаді

Директор, Юридичної компанії “Saad Legal”, Один з провідних фахівців з корпоративного управління. Понад 13 років успішної юридичної практики, більше 7 років спеціалізованої корпоративної судової практики (95% виграних справ). Забезпечив корпоративний захист понад 100 підприємств. Має досвід структурування угод M&A. Керівник компанії Saad Legal. Cтаж доповідача заходів – 7 років. Заступник голови Ради учасників Національного депозитарію України. Член Президії асоціації “Українські емітенти”.

КУЗНЄЧІКОВА Олена

Адвокат, керуючий партнер LAW GUIDE. Спеціалізується на питаннях побудови холдингових структур, питаннях податкового і корпоративного планування (включаючи міжнародне), структуруванні M & A-угод і підготовці бізнесу до продажу. Питаннях залучення фінансування і збереження конфіденційності володіння активами, питаннях взаємодії з українськими і міжнародними банками, супроводі спорів з податковими та митними органами.

Програма семінару:

Блок №1. Кваліфікаційні вимоги та процедурні питання функціонування режиму Дія Сіті.

— Які кваліфікаційні та фінансові вимоги встановлюються до резидента Diia City (дозволені кваліфіковані види діяльності, зарплатний фонд, середньооблікова кількість працівників, вимоги до кваліфікованого доходу, заборони бути резидентом Дія Сіті)? Чи обов’язково одразу відповідати всім кваліфікаційним критеріям чи їх можна «добрати» згодом?

 

— Процедурні питання Diia City: як набути статус резидента (вимоги до заяви, 10денний строк розгляду, підстави повернення заяви без розгляду, підстави для відмови в набутті статусу резидента), який обсяг даних міститиме реєстр Дія Сіті та чи буде він повністю публічним із простим та вільним доступом будь-якій третій особі, з яких підстав можна втратити статус резидента та який порядок оскарження відповідних рішень регулятора в адміністративному (апеляційній комісії за участі громадськості) чи судовому порядку?

 

— В чому полягають обов’язки резидентів Diia City (звіт про відповідність, незалежний висновок аудиторів) та який передбачено контроль за дотриманням кваліфікаційних вимог правового режиму?

 

Блок №2 Податкове навантаження резидентів Дія Сіті та ризики тиску та зловживань контролюючих органів.

— Запропоновані варіанти податкового навантаження для резидентів Diia City (Закон України № 1946-ІХ) – чим застосування податку на прибуток відрізнятиметься від податку на виведений капітал (зокрема, обмеження із використання співпраці із ФОП)? Чи залишиться можливість використання стандартною ФОП схеми й чи будуть певні обмеження у співпраці із IT-ФОПами? Які запропоновано податкові стимули для ангельських інвестицій?

— Чи створюватиме Дія Сіті більш привабливі податкові преференції, порівняно із зарубіжними структурами (Грузія, Естонія, Кіпр, Мальта, Португалія, США тощо)

— Гарантії в кримінальному процесі, чи можливе припинення «маски-шоу»?

 

Блок №3 Особливості регулювання правочинів за участю резидентів Дія Сіті.

— Особливості укладення гіг-контактів резидентами Diia City (у чому відмінність гіг-спеціаліста від звичайного працівника чи ФОП-фрілансера), чи є переваги в такої форми взаємодії і для кого вона?

— Як ризики може нести укладення резидентами договорів про неконкуренцію (NCA) і хто може бути в програші – IT-роботодавець чи IT-працівник?

— Яким чином спрощуватиметься оформлення резидентами Diia City прав на IT?

— Основні можливі плюси проекту Дія Сіті (чи вони існують) та повні етапи його впровадження.

 

Блок №4 Дія Сіті і останні новели корпоративного управління та зобов’язального і договірного права України.

— Юридична особа замість директора в ТОВ, гарантії і запевнення в цивільних договорах.

— Корпоративний договір, сторони, предмет, форма і порядок укладення.

— Підстави недійсності і нікчемності корпоративного договору.

— Захист прав та інтересів учасників: статут чи корпоративний договір?

— Корпоративний договір як дієвий механізм попередження та вирішення корпоративних конфліктів і попередження рейдерства.

— Як не стати жертвою зловживання учасниками своїми правами за корпоративним договором.

— Забезпечення виконання зобов’язань за корпоративним договором: штраф, пеня, завдаток, застава, притримання.

— Безвідклична довіреність як засіб виконання або забезпечення виконання зобов’язань учасників як сторін корпоративного договору.

— Договір опціону, предмет, істотні умови, форма і порядок укладення.

— Придбання права на одностороннє розірвання договору і потестативні умови виконання зобов’язань, як складові договору опціону.

— Негативні зобов’язання і захист прав кредитора за ними.

 

Вартість участі в вебінарі 2450,00 грн без ПДВ

У вартість включено:

Підключення та інтерактивна участь у вебінарі (при наявності у вас мікрофона і відео-камери можливість прямого спілкування з лектором;

Ексклюзивні добірки матеріалів;

 

Реєстрація: (044) 221-69-87, (067) 536-09-01

 

Реєстрація на семінар