«БУДІВЕЛЬНА ГАЛУЗЬ УКРАЇНИ – 2019»

-   Нові будівельні норми та контроль їх виконання. Найважливіший ДБН Б.2.2 – 12:2018 «Планування і забудова територій» - призупинено але не відмінено. Порівняльний аналіз нового ДБН із старими будівельними нормами.

-   Новий Порядок узгодження відхилень від будівельних норм.

-   Нові законодавчі зміни і їх застосування (Зміни в системі дозвільної документації, проектної документації та експертизи проектної документації. Огляд нового масиву законодавчого регулювання щодо оцінки впливу на навколишнє середовище).

-   НОВІ повноваження ДАБІ, інспекцій на місцях.

-   НОВІ форми документів для ліцензування в будівництві.

-   ЗМІНИ щодо сертифікації. Система інженерів-консультантів.

-   ЗМІНИ в системі ціноутворення та їх урахування при визначенні вартості будівництва на всіх стадіях інвестпроцесу.

-   Доповнення та зміни в «Правилах визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво».

-   Нові юридичні аспекти в впитаннях будівництва, реконструкції, перепланування.

-   Остання судова практика щодо прийняття в експлуатацію.

-   Договірні відносини.

17-18 грудня 2019 року

Лектори-консультанти:

Провідні фахівці Міністерств та відомств України

БЕРЕНДЕЄВА О.В. – в.о. директора ДП «УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА».


Представник -  ДП "ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ.


СЕРГІЄНКО О.В. - екс Начальник Управління дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України. 


КИСІЛЬ В.Є. - адвокат, партнер, керівник практики будівництва та нерухомості ЮФ «KPD Consulting». Фірма визнана лідером в сфері будівництва та нерухомості в Україні в 2016р. (за міжнародним рейтингом The Legal 500 EMEA-2016).


Владимирова С.В. – діючий член атестаційної комісії інженерів технічного нагляду, експерт кошторисної документації.


Представник КНУБА - спеціаліст з питань вітчизняної та міжнародної практики ціноутворення в будівництві.


В програмі:

I ДЕНЬ

               

МІСТОБУДІВНА ДІЯЛЬНІСТЬ. ЗМІНИ В ПРАВОВОМУ РЕГУЛЮВАННІ. ОСНОВНІ ЗАКОНИ ТА ПІДЗАКОННІ АКТИ – ПОРЯДОК ЇХ ВЗАЇМОДІЇ ТА КОЛІЗІЇ.

-  Прийнято Закон про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» №1052. Розширення методів встановлення будівельних норм, запровадження параметричного методу, розширення кола базових організацій, що виконують функції по нормуванню, вдосконалення процедури оприлюднення будівельних норм.

-  Введення нових будівельних норм та їх застосування до поточних проектів. ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова території» (з 1 жовтня 2019).

-  Порівняльний аналіз нового ДБН із старими будівельними нормами.

-  Суб’єкти та процедура контролю виконання нових будівельних норм.

-  Нові будівельні норми щодо безпекового облаштування доріг.

-  Підписано Закон України – 1059 – «Про внесення змін в деякі законодавчі акти по стимулюванню інвестиційної діяльності» (ВІДМІНА ПАЙОВОГО ВНЕСКУ);

-  НОВИЙ! Закон про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» - 0860;

-  НОВИЙ! ДБН Б.2.2 – 12:2019 «Планування та забудова територій» (з 1 жовтня 2019);

-  Особливості застосування ДБН Б.2.2 – 12:2019 органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування;

-  Створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (1081 – законопроект від 29.08.2019). Закон набирає чинності 1.12.2019 (ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ЗАМОВНИКА);

-  НОВИЙ! Закон про внесення змін у деякі законодавчі акти України відносно захисту права власності (1056-1) – ПРИЙНЯТО!

-  Закон України №1817. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт;

-  Новий порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна. Створення реєстру нерухомого майна.

-  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» (національні замість державних стандарти, нові нормативи: кошторисні норми і нормативи з ціноутворення у будівництві).

 

ДОЗВІЛЬНА ДОКУМЕНТАЦІЯ. ЗМІНИ. НОВІ ДБН. КОНТРОЛЬ ТА НАГЛЯД. СПОРИ З ДАБІ.

 

1. НОВЕ!!! Затвердження нових критеріїв для проведення перевірок. Створення on-line платформи «Прозора ДАБІ» як запорука публічності і прозорості для забудовника. Впровадження інспекційного порталу ДАБІ.

2.    Нові Постанови КМУ щодо положень ЗУ №1817-VIII та практика їх застосування.

4.   Мінрегіон затвердив нові будівельні норми планування і забудови:

Новий ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення»;    Новий ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки та споруди»;    ДБН В.1.2-14:2018 «Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів»;    ДБН В.2.1-10:2018 «Основи і фундаменти будівель та споруд». Наказ Мінрегіону в №200;    ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання»;    ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд»;    ДБН В.2.5-28:2018 «Природне і штучне освітлення»;    ДБН В.2.3 – 5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів»;    ДБН В.2.2 – 3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти»;    Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»;    Закон України «Про обов’язкову сертифікацію новобудов на енергоефективність».

5.  Архітектурно-будівельний нагляд і контроль. Органи та їх повноваження. Держава і органи місцевої влади. Сфера відповідальності, дії і повноваження.

- ДАБІ на рівні державних функцій, нові повноваження.

- інспекції на місцях як адміністративні працівники від місцевої влади.

6.  Дозвільна документація у дворівневій системі архітектурно-будівельного

нагляду та контролю. Особливості реєстрації. Відміна декларації. Прийняття в експлуатацію (яка процедура?).

7.  Особливості взаємовідносин суб'єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Нюанси подачі документів. Повідомлення: коли виникає право на виконання будівельних робіт. Як правильно звертатись з Повідомленням. Докази неправомірних дій у випадку спору з інспекцією.

8.  Підготовчі роботи згідно змін у Постанову КМУ № 466: перелік. Процедура узгодження. Можливості звільнення від оформлення підготовчих робіт.

9.  Контроль достовірності даних при реєстрації декларативних та дозвільних документів.

Порядок оформлення дозвільних документів. Перехідний період, його проблеми. Дозвільні документи які отримані до 10.06.2017р.

10.  Будівельні роботи: нові зміни згідно ЗУ № 1817. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт. Скасування Декларації. Отримання права на початок виконання будівельних робіт на об'єкти які будуються на підставі Будівельного Паспорту (СС1) - Повідомлення. На об'єкти СС2 і СС3 - Дозвіл. Останні зміни в формах і порядку заповнення.

11.  Прийняття побудованого об’єкта в експлуатацію для об’єктів 2-го (СС2) та 3-го (СС3) класу наслідків згідно змін у Постанові КМУ №461.

Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.

12.  Створення Єдиної Державної електронної системи.

13.  Зміни у дозвільній та контрольно-наглядовій процедурі.

14.  Підвищення професійного рівня виконавців робіт у будівництві і відповідно - якості їхніх робіт.

15.  Анулювання деяких кваліфікаційних сертифікатів згідно постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.

16.  Ліцензування будівельної сфери – нові зміни. Відмова від ліцензій з класами наслідків СС1. Повне ліцензування робіт класів СС2, СС3. Нові форми документів.

17. Авторський і інженерно-технічний нагляд.

o   технічне обстеження та паспортизація об’єктів прийнятих в експлуатацію;

o   новий статус БТІ, технічна інвентаризація побудованих об’єктів.

17.  Зміни у Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єкта архітектури згідно Постанови КМУ від 25 квітня 2018р. №327.

18. Інженерна підготовка виробництва як основний елемент уникнення конфліктів з ДАБІ. Рекомендації.

19. НОВА !!! Професія "ІНЖЕНЕР-КОНСУЛЬТАНТ" в Україні.

Впровадження професії незалежного інженера-консультанта.

Врегулювання питання оплати його послуг (зміни до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013). Напрямки діяльності: - виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту;   - займається підбором постачальників і підрядників;   - об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях;   - несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень;   - здійснює незалежний і всебічних контроль якості при проектуванні та будівництві об’єктів.

20. В Україні запрацював НОВИЙ порядок легалізації самобудів, побудованих до 2015 року. Вимоги органів державного архітектурно-будівельного контролю до замовника.

 

ЕКСПЕРТИЗА В БУДІВНИЦТВІ. ЗАКОНОДАВЧЕ ТА НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ПІДГРУНТЯ ЩОДО РОЗРОБЛЕННЯ ТА ЕКСПЕРТИЗИ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА БУДІВНИЦТВО.

1. НОВА!!! РЕДАКЦІЯ ДСТУ «ВИЗНАЧЕННЯ КЛАСУ НАСЛІДКІВ (ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ) БУДІВЕЛЬ І СПОРУД» (остаточна редакція, введення з 1 грудня 2019 р.).

2. НОВА!!! «НАСТАНОВА З ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА БУДІВНИЦТВО» (остаточна редакція).

3.  Проекти підготовчих робіт.

4.  НОВІ нормативні акти і документи (Постанови КМУ) з розроблення, погодження та експертизи проектної документації на будівництво.

5.  Особливості розробки проектної документації та ефективні конструктивні рішення при реалізації проектів енерго-термомодернізації. ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» та ДСТУ-Н Б В.3.2-3:2014 «Настанова з виконання термомодернізації житлових будинків».

6.  ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель».

7.  Обов’язкова експертиза для об’єктів будівництва, в тому числі з 18.12.2017р. згідно ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».

 

 

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ, СЕРТИФІКАЦІЇ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ВИКОНАВЦІВ, ПРОЕКТУВАННЯ ТА КОШТОРИСНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ У БУДІВНИЦТВІ.

 

1.  НАСТАНОВА ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА БУДІВНИЦТВО ДСТУ 8907:2019 (прийнято та надано чинність наказом ДП «УКРНДЦ» від 15.10.19 №311. (Набирає чинність з 01.05.2020р.) на заміну ДСТУ-Н Б А.2.2-10:2012).

2.  НОВА РЕДАКЦІЯ ДБН В.12-14:2018 з 01 січня 2019р. РОЗРАХУНОК КЛАСУ НАСЛІДКІВ ОБ'ЄКТУ БУДІВНИЦТВА.

3.  ДСТУ 8855:2019 ВИЗНАЧЕННЯ КЛАСУ НАСЛІДКІВ (ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ) - (прийнято та надано чинність наказом ДП «УКРНДЦ» від 24.06.19р №175) на заміну ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013) (набирає чинність з 01.12.2019р.)

4.  Постанова КМУ №560 «ПОРЯДОК затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи», основні принципи і підходи під час проведення експертизи проектної документації на будівництво.

5.  НОВІ ВИМОГИ ДО СКЛАДУ ТА ЗМІСТУ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ

ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».

Порядок розроблення проектної документації об’єктів в розрізі дій сертифікованих інженерів-проектувальників (ЗУ № 1817, ЗУ №2020, ПКМ №327, зміна № 6 та № 11 до кваліфікаційних характеристик).

6. Сертифікація відповідальних виконавців. Термін дії сертифікатів. Проходження курсів підвищення кваліфікації. Які сертифікати для ГІП? Які для підпису кошторисної частини проектної документації? Анулювання, вилучення сертифікатів.

7. Проектування та експертиза проектів будівництва.

a.  оновлений з 01.06.2018 р. ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації» - основні зміни;

b.  види будівництва, неузгодженість щодо «технічного переоснащення»;

c.  зміни до Наказу Мінрегіону № 45 щодо Порядку розроблення та затвердження проектної документації;

d.  ЗУ «Про регулювання про регулювання містобудівної документації»

e.  Стаття 31. «Проектна документація» - зміни  з урахуванням відміни категорій складності (ЗУ № 1817, ЗУ «Про оцінку впливу на навколишнє середовище»;

f.   капітальний ремонт за спрощеною процедурою за дефектним актом та кошторисом тільки для об’єктів класу наслідків СС1;

g.  експертиза проектної документації, обов’язкова та добровільна;

h. зміни до ПКМ № 560 «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи»;

i.   Науково-технічний супровід у будівництві: мета супроводу, хто може виконувати, вартість науково-технічного супроводу (проект зміни №1 до ДСТУ-Н Б Д.1.1-8 «Правила визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві»;

8. Штрафні санкції у будівництві.

o   для фізичних осіб – ГАПів, ГІПів, інженерів-технічного нагляду, відповідальних виконавців;

o   для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

o   Необхідність сертифікатів;

o   Розрахунок вартості авторського нагляду: плановий і фактичний.

9. Зміна №3 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт у будівництві та експертизи проектної документації на будівництво»

o   Новий порядок визначення кошторисної заробітної плати по конкретному об’єкту будівництва («Порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів»);

o   Середня кошторисна  заробітна плата для розряду складності 3,8 – для будівельників та розряду 7,0 – для проектувальників;

o   Розрахунок вартості проектних, геодезичний та робіт з вишукування для конкретних об’єктів будівництва;

o   Прогнозна мінімальна кошторисна заробітна плата на 2020 рік, планові розрахунки на 2020 рік.

НОВЕ!!! Приклади розрахунків вартості проектних, вишукувальних, геодезичних робіт в розрахунку на один людино-день, розрахунок індексів до збірників Радянського Союзу. Приклади розрахунків для різних регіонів.

 

II ДЕНЬ

 

БУДІВНИЦТВО, РЕКОНСТРУКЦІЯ, ПЕРЕПЛАНУВАННЯ. ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ ТА СУДОВА ПРАКТИКА. ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ.

1. НОВЕ!!!  Порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого 2. НОВЕ!!! Запровадження електронного кабінету замовника.

3. НОВИЙ!!! порядок технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна та реєстр права власності на новозбудовані об’єкти.

4. ЗЕМЛЯ В БУДІВНИЦТВІ!!! Права на земельну ділянку, що дозволяють проводити його забудову.

o   Земельне законодавство: як вид використання та цільове призначення впливають на можливість будівництва. Позиція Верховного суду щодо зміни виду використання/цільового призначення. Які правові титули дають можливість забудовувати земельну ділянку. Чи можна провести реконструкцію без права на  землю? УВАГА!!! Обмеження дії мораторію на відведення земельних ділянок для містобудування.

5. НОВЕ щодо оцінки впливу на навколишнє середовище та розробка розділу проектної документації ОВНС. Огляд нового масиву законодавчого регулювання щодо оцінки впливу на навколишнє середовище.

6. НОВІ Державні будівельні норми з 01 вересня 2018 року. Проблеми застосування ДБН Б.2.2-12:2018 та огляд судових процесів щодо скасування його затвердження.

7. ВИДИ БУДІВНИЦТВА. Суперечливість щодо технічного переоснащення. Ремонт, реконструкція та перепланування – в чому відмінність.

8. ОСТАННІ ЗМІНИ (розширення) переліку будівельних робіт, що не вимагають отримання дозволів та введення в експлуатацію (працюємо без ДАБІ).

9. НОВІ законодавчі обмеження щодо забудови в історичних ареалах.

Перебудова пам’яток та об’єктів культурної спадщини.

10. Система дозвільної документації: основні ЗМІНИ 2017-2019 років.

11. НОВЕ!!! Законодавче врегулювання відхилень від ДБН

11. Чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в

експлуатацію перепланований об’єкт?

12. В чому відмінність перепланування жилих і нежилих приміщень.

13. Проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.

14. Винесення мереж: договірний і дозвільний аспект.

15. Регулювання відносин щодо інвестування будівництва. Законодавчі

обмеження і дійсна природа відносин сторін. Нова концепція «права

очікування» інвестора. Баланс ризиків.

16. Пайовий внесок на розвиток інфраструктури: особливості при реконструкції та переплануванні. Скасування пайової участі для певних сількогосподарських та інших об’єктів (аналіз Закону від 23.11.2018, № 2628-VIII).

18. Остання судова практика щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва.

19. НОВЕ!!! Термомодернізація і сертифікація енергоефективності: аналіз законодавства, що вступає в силу в липні 2019 року.

 

КОШТОРИСНЕ НОРМУВАННЯ У БУДІВНИЦТВІ. АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

1. Практика визначення вартості будівництва на всіх стадіях інвестиційного процесу за ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 зі змінами (інвесторська кошторисна документація, договірна ціна, розрахунки за обсяги виконаних робіт, у тому числі порядок обчислення маси прибутку, розрахунку коштів, необхідних на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, ризиків учасників будівництва, інших витрат, які враховуються у зведеному кошторисному розрахунку (на зведення розбирання титульних тимчасових будівель та споруд, утримання служби замовника тощо).

o   Перерахування кошторисної документації, пов’язаного зі зростанням вартості матеріальних  ресурсів у сучасних економічних умовах.

o   НОВЕ!!! Визначення рівня кошторисної середньомісячної зарплати при визначенні вартості будівництва згідно «Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів». Пов’язаність середньої заробітної плати у будівництві з вартістю людино-дня проектних робіт.

2.  Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво з урахуванням останніх змін до ДСТУ Б Д.1.1-

o   НОВЕ!!! Приклади розрахунків вартості проектних, вишукувальних, геодезичних робіт в розрахунку на один людино-день, розрахунок індексів до збірників Радянського Союзу. Приклади розрахунків для різних регіонів.

3. Науково-технічний супровід, як механізм вирішення питань невнормованих чинним законодавством, хто може виконувати. Визначення вартості робіт з науково-технічного супроводу (проект зміни №1 до ДСТУ-Н Б Д.1.1-8 «Правила визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві»;

 

ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ В БУДІВНИЦТВІ.

 

1. Договір підряду на виконання проектно-вишукувальних та будівельних робіт. ДСТУ-Н Б А.3.1-33:2015. НОВІ !!! Істотні умови договору підряду. Гарантійні строки, приховані дефекти, позовна давність.

2. Контроль за виконанням договору підряду. Перевірки Держпраці: особливості відображення вимог трудового законодавства в договорах підряду.

3. Штрафні санкції.

4. Зустрічайте Комплексний план перевірок 2020!

5. Договірні відносини з технаглядом та їх особливості.

6. Роль та обов'язки інженера-консультанта в будівництві. Зміни в статті 11 Закону про архітектурну діяльність, що вступають в силу з 01 грудня 2019 року щодо інженера-консультанта та інженера технічного нагляду.

ФОРМИ ЗВІТНОСТІ ДОКУМЕНТІВ

1. Форми звітності за проформами FIDIC.

2. Кореспонденція форм КБ-2в, КБ-3 з формами

 

 

 

 

Вартість участі в семінарі – 3800,00 грн. без ПДВ

Участь в одному дні семінару (на вибір) – 2800,00 грн.

Регистрация: (044) 221-69-87, (067) 536-09-01

 

Регистрация на семинар