ЗАКОННА ОПТИМІЗАЦІЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ 2022 ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕННЯ ОБОРОТНИХ КОШТІВ І ВИЖИВАННЯ БІЗНЕСУ. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК, ПДВ, РОЗБЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ. ЗАРПЛАТНІ ПОДАТКИ. ГЛОБАЛЬНА ПРОЗОРІСТЬ І БОРОТЬБА З УХИЛЕННЯМ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ - ЩО РОБИТИ ДАЛІ. МІЖНАРОДНЕ ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ В 2022. АКТУАЛЬНІ ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОДАТКОВОГО СТРУКТУРУВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНОЗЕМНИХ ЮРИСДИКЦІЙ

 

Українське податкове законодавство дуже заслужено піддають критиці практично всі, хто має відношення до сплати податків: керівники, бухгалтери, юристи, аналітики, та й самі розробники законодавчих норм. Однак навіть таке недосконале законодавство має цілий ряд норм, які дозволяють бізнесу зберегти оборотні кошти, не переплачуючи зайві податки. Головне, знати про такі норми і правила, і вміти ними користуватися, не боячись гніву контролерів. Пропонований вашій увазі семінар якраз спрямований на системний аналіз вимог Податкового кодексу, правил бухгалтерського обліку, який дозволить подивитися на звичні операції з нестандартної точки зору, вибрати варіанти здійснення операцій з меншим податковим навантаженням, не порушуючи вимог податкового законодавства!

 

07-08 липня 2022 року

 

САМАРЧЕНКО

Олена Романівна

Незалежний консультант з питань оподаткування та бухгалтерського обліку, автор багатьох публікацій в бухгалтерській пресі

ВІННІЧЕНКО

Анна Олександрівна

Керуючий партнер Адвокатського об'єднання «WinnerLex». Ведення судових справ, податкова та господарська практики, корпоративне, контрактне, торгове право, будівництво, ЗЕД. Значний досвід супроводу судових справ різної категорії складності, корпоративних конфліктів, розробки і побудови договірних конструкцій різних бізнес проектів, правового супроводу операцій з нерухомістю, проведення юридичного due diligence в сферах договірного права, об'єктів нерухомості, будівництва, M & A. Громадська Рада при УКРІНФОРМ України, Комітет з питань податкової політики; Український союз промисловців і підприємців, Комісія з питань податкової політики, фінансів і банків ТПП України, Комітет з податковим Вопрс; Асоціація правників України, Податковий комітет.

КРАВЧУК Анна

Партнер Патентно-юридичної агенції «Синергія». Патентний повірений. Адвокат. Очолювала 2 роки Комітет інтелектуальної власності Асоціації адвокатів України (ААУ), є членом Асоціації правників України, членом Правління Всеукраїнської Асоціації патентних повірених. Рекомендований юрист The Legal 500 EMEA 2017, 2016 сфері інтелектуальної власності. Провідний спеціаліст в сфері IP і IT за версією «Ukrainian Law Firms 2016. A Handbook for Foreign Clients». Спеціалізується на договірних і податкових моделях роботи з об'єктами інтелектуальної власності, захисту інтересів клієнтів в судах, IT-праві і Інтернет-право.

Кузнєчикова Олена

Адвокат, керуючий партнер ЮК «LAW GUIDE». Практикує право з 1999 року, головним чином в області зовнішньоекономічної діяльності, інвестиційного консалтингу. Податкового планування і захисту активів, вирішення спорів з державними органами і суперечок між суб'єктами господарювання.

Андрусяк Василь

 

Провідний юрист ТОВ «MG TAX». Спеціалізується в області податкового, митного, банківського, корпоративного права, податкового планування, супроводу і врегулювання суперечок з органами влади. Представництво підприємств нафтової, аграрної, будівельної, оборонної сфер в суперечках з контролюючими органами, проводив due diligence оформлення господарських операцій, в т.ч. ЗЕД, займався податковим плануванням, отриманням роз'яснень контролюючих органів. Автор ряду аналітичних матеріалів у сфері оподаткування та оскарження рішень контролюючих органів. Член Асоціації правників України. Сертифікат фахівця з управління активами інституційних інвесторів.

Саад Шаді

Один з провідних фахівців з корпоративного управління. Заступник голови Ради учасників Національного депозитарію України.
Член Президії асоціації «Українські емітенти».

ГЛОБА Данило

Заступник директора з правових питань, YOUCONTROL. Адвокат.
Радник Голови «Асоціації третейського судочинства України». Член Громадської ради Мінюсту і Мінфіну.

 


В програмі:

07 липня 2022 року

 

Лектори: Кузнєчикова О., Кравчук А., Саад Ш.

 

Оптимізація податків за рахунок ОБ’ЄКТІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ.

1. Роялті. Зміни 2022 до ПКУ!

2. Об’єкти права інтелектуальної власності (ОІВ).

3. Як визначати роялті? Платежі за об'єкти інтелектуальної власності – чи завжди роялті?

4. Договори передачі прав і замовлення ОІВ. Податкові наслідки.

5. Сплата роялті за ліцензійними договорами. Податкові наслідки.

6. Сплата роялті фізичним особам. Податкові наслідки.

7. Сплата роялті нерезидентам. Податкові наслідки.

8. Операції з програмною продукцією. Податкові наслідки.

9. Вплив роялті на оподаткування податком на прибуток та ПДВ.

10. Листи фіскальних органів та судова практика в податкових спорах щодо роялті: основні тенденції.

 

1.    Українське відображення тенденцій сучасного міжнародного корпоративного оподаткування

1.1. Перелік деоффшоризаційних заходів в Україні.

1.2. Український варіант трансфертного ціноутворення в Україні:

 • ознаки визначення операції контролюючими;
 • 3 типи ТЦУ-документації;
 • перекваліфікація платежів при неринкових цінах у конструктивні дивіденди.

1.3.  Український варіант застосування ділової мети і відповідна судова практика.

1.4.   Податкові корегування по операціям із нерезидентами і можливість використання положень міжнародних конвенцій для обґрунтування незастосування податкових корегувань.

1.5.   Оподаткування в Україні доходів нерезидентних компаній і застосування міжнародних конвенцій про уникнення подвійного оподаткування (КпУПО):

 • Українське визначення бенефіціарного власника доходу;
 • Застосування пільгової ставки податку на репатріацію за умовами відповідних КпУПО;
 • Можливість наскрізного застосування міжнародних КпУПО;
 • Судова практика з податку на репатріацію у операціях із нерезидентами (при виплаті дивідендів, процентів, роялті);
 • Зміни застосування міжнародних КпУПО в результаті імплементації MLI – тести основної діяльності чи обмеження переваг, застосування процедури взаємного узгодження;
 • Оподаткування опосередкованого продажу української нерухомості і шляхи обходу;
 • Трансформація окремих КпУПО (Кіпр, Нідерланди, Австрія, Швейцарія, Великобританія, Люксембург, Мальта, ОАЕ тощо).

1.6.  Український варіант холдингового режиму.

1.7.  Український варіант тонкої капіталізації.

1.8.   Резидентський статус іноземних компаній в Україні.

1.9.   Український варіант регулювання постійних представництв (ПП):

 • Визначення постійних представництв;
 • Зони ризиків для неПП (підстави не визнання представництв некомерційними);
 • Судова практика по ПП нерезидентів

1.10.    Постановка на облік нерезидентів із відокремленими підрозділами в Україні

1.11.    Застосування українських правил КІК:

 • Визначення контролюючої особи для правил КІК, пороги володіння.
 • Об’єкт оподаткування та особливості розрахунку скоригованого прибутку КІК
 • Пороги прибутковості для визнання КІК. Коли не виникає оподаткування КІК?
 • Ставки ПДФО для бенефіціарів КІК і умови їх застосування
 • Вимоги щодо подання повідомлень і звітності по КІК. Санкції за порушення правил КІК
 • Як уживатися з правилами КІК після їх впровадження в Україні
 • Звітність.
 • Санкції.

1.12.   Перспективи впровадження в Україні автоматичного обміну фінансовою інформацією за стандартом CRS.

1.13.    Варіанти мінімізації ризиків автоматичного обміну за стандартом CRS і правила КІК.

 

2. Якими юрисдикціями українці частіше цікавляться під час війни з бізнес-метою.

2.1   Литва – умови створення компаній та основи оподаткування: корпоративний податок на прибуток, ПДВ, податок на репатріацію доходів нерезидентів, витрати на соціальні відрахування, податкові пільги для компаній, зареєстрованих у вільних зонах Литви.

2.2   Естонія – умови створення компаній та основи оподаткування: особливості застосування податку на розподілений прибуток, податок на репатріацію доходів нерезидентів, ПДВ, витрати на соціальні відрахування.

2.3   Польща – умови створення компаній та основи оподаткування: корпоративний податок на звичайних умовах та застосування податку на розподілений прибуток, ПДВ, податок на репатріацію доходів нерезидентів, витрати на соціальні відрахування.

2.4  Румунія – умови створення компаній та основи оподаткування: корпоративний податок на звичайних умовах та режим для «мікропідприємств», ПДВ, податок на репатріацію доходів нерезидентів, витрати на соціальні відрахування.

2.5        Болгарія – умови створення компаній та основи оподаткування: корпоративний податок на звичайних умовах та застосування податку на розподілений прибуток, ПДВ, податок на репатріацію доходів нерезидентів, витрати на соціальні відрахування, переваги індустріальних та вільних зон Болгарії.

2.6   Угорщина – умови створення компаній та основи оподаткування: корпоративний податок, ПДВ, податок на репатріацію доходів нерезидентів, витрати на соціальні відрахування.

2.7   Швейцарія – умови створення компаній та основи оподаткування: ефективна сукупна ставка корпоративного податкового навантаження в розрізі кантонів, ПДВ, податок на репатріацію доходів нерезидентів, витрати на соціальні відрахування.

2.8   Туреччина – умови створення компанії (включаючи правило «5 к 1» при працевлаштування іноземців) та основи оподаткування: корпоративний податок на прибуток, ПДВ, податок на репатріацію доходів нерезидентів, витрати на соціальні відрахування, податкові та митні пільги для компаній, зареєстрованих у вільних зонах Туреччини.

2.9  ОАЕ – умови створення компаній (в межах та поза межами фрі-зон), вимоги місцевого substance та основи оподаткування: ПДВ й введення корпоративного податку влітку 2023.

 

КОРПОРАТИВНІ ІНВЕСТИЦІЙНІ ФОНДИ (КІФ). Структурування та оптимізація податків.

08. Як створити КІФ?

 • КІФ для структурування бізнесу. Як можна використовувати?
 • Наскільки КІФ актуальний і поширений серед українського бізнесу?
 • Які переваги та недоліки КІФ для холдингів?
 • Чи є законодавчі ініціативи щодо зміни діяльності КІФів?
 • Чи можна добитися повної конфіденційності для акціонерів венчурного КІФ? Чи дійсно це актуальний механізм податкової оптимізації?
 • Як підібрати найкращу модель застосування КІФу в структурі діючого бізнесу?
 • Етапи планування створення КІФу з приводу визначення типу, виду і терміну діяльності.
 • Як забезпечити ефективну взаємодію засновників фонду і самого КІФу з НКЦПФР, НДУ, державними реєстраторами тощо?
 • Проведення зборів – засновників та учасників КІФу.
 • Розробка проектів статутів, регламентів та проспектів емісії акцій КІФ.
 • Документи для подання в НКЦПФР та інших уповноважених органів.
 • Взаємодія з НДУ з відкриття рахунку емітента, депонування глобальних сертифікатів та ін.
 • Як реалізувати процедуру приватного розміщення акцій?

2. Що може бути в активах КІФ та як його використовувати?

 • Грошові кошти (в т.ч. іноземна валюта на поточних і депозитних рахунках).
 • Об'єкти нерухомості (комерційної і житлової).
 • Корпоративні права (в т.ч. корпоративні права іноземних компаній).
 • Цінні папери (в т.ч. цінні папери іноземних емітентів).
 • Майнові права та права вимоги.
 • Орендні, лізингові платежі, роялті та інші.

3. Використання КІФ.

 • Як фінансувати діяльність бізнесу?
 • Як управляти заборгованістю?
 • Як виплачувати роялті на КІФ, що з витратами?
 • Інвестиції, реінвестування, іноземне інвестування, схема взаємодія LLP + КІФ
 • Як фінансувати будівництво?

4. Утримання та адміністрування КІФ.

 • Функції виконавчого органу КІФ.
 • Створювати свою КУА чи залучити зовнішню для обслуговування вашого КІФ?

5. Оподаткування КІФ в Україні

 • Як за допомогою КІФ оптимізувати податкове навантаження законним шляхом?
 • Як у холдингу структурувати грошові потоки всередині групи компаній?

6. Виплата КІФ доходів у вигляді дивідендів

 • Чи потрібно нерезиденту сплатити авансові внески з податку на прибуток?
 • Як сформувати офіційний дохід власника КІФ?


08 липня 2022 року

Лектори: ВІННІЧЕНКО Анна Олександрівна

та Андрусяк Василь

 

Протидія ДПС  оптимізації в 2022.

Як відпрацьовуються схеми роботи? Мінімізація ризиків.

1. Самостійна перевірка контрагента: як провести і навіщо вона потрібна.

2.Тіпологіі «сумнівних» схем (практика ДПС, Держфінмоніторинг). Недійсність договорів: суд.практіка. Визнання угод нікчемними, фіктивними: наслідки. Нереальні і безтоварні операції. Як фіскали відображають в актах перевірок нереальні господарські операції? Чому кожна ланка в схемі має відповідати всіма ознаками самостійного суб'єкта?

3. Як виявляти ризики в господарській операції? Як ДПС відстежує схеми оптимізації податків і роботу компаній-оптимізаторів. Програмний комплекс "податковий блок" - робота Вашого підприємства як на долоні. Блокування операцій фінансовим моніторингом банку. Ризики з боку правоохоронних органів. Аналіз кадрових ризиків. Контрагенти. Явні і приховані загрози. Критерії вигодонабувача.

4. Що потрібно враховувати в договорах з контрагентами для мінімізації податкових ризиків. Система фіксації господарських операцій. Грамотна фіксація господарських операцій - запорука успіху доведення позиції суді.

5. Як ДПС вибирає собі жертву і як не потрапити в план-графік? (Наказ Мінфіну №723)

6. Комплексний контроль податкових ризиків з ПДВ (Наказ ДС №543)

7. Лист НБУ «Рекомендації относительно ознака ризиковості операцій». Готівкові операції під контролем. Ознаки ризику. Оскарження результатів перевірки.

8. Акт податкової: чи потрібно писати заперечення.

9. Податкове повідомлення-рішення (ППР): способи оскарження.

10. Адміністративне оскарження ППР: чи потрібно витрачати час?

11. Судовий шлях оскарження податкових повідомлень-рішень.

12. Роль бухгалтера в оскарженні рішень фіскалів

13. Судова, апеляційна, податкова практика зі спірних питань: витрати, податковий кредит (ПК) ... Помилки платників.


Лектор Самарченко Олена Романівна початок о 15.00

Мінімізація, оптимізація та планування ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК!

1. Залучення обігових коштів з мінімальним податковим навантаженням (позики, кредити та інші операції):

•   Безвідсоткова фінансова допомога від засновників і не тільки.

Допомога з терміном повернення більше 1 року - проблематична операція при перевірці!

Як уникнути дисконтування, використовуючи умови договору.

•  Кредити юридичних осіб та депозити фізичних осіб.

Як через поруку або відступлення права вимоги (передачі боргу) закрити борги.

Оподаткування операцій. Потенційна небезпека виникнення ПДФО та військового збору.

•  Операції з надання/отримання забезпечень та гарантій (а ні доходів/витрат, а ні ПДВ). Як правильно сформулювати умови договорів

•  Штрафні санкції (неустойка, пеня, відшкодування шкоди) в обліку.

Дата визнання доходів/витрат в періоді отримання/сплати коштів.

Як необхідно формулювати виплату аби уникнути податкових зобов’язань з ПДВ.

• «Заміна» передоплати на поворотну/безповоротну фінансову допомогу.

Яке «підводне каміння» існує в частині ПДВ. Аналіз останніх роз’яснень податківців.

2. Безоплатне надання коштів, товарів, послуг різним особам (в тому числі неприбутковим організаціям):

•  Безповоротна фінансова допомога між платниками податків – пов’язаними особами. Останні зміни ПКУ.

Як уникнути втрати податкових витрат тому, хто надає допомогу

•  Подарунки фізичним особам. Як правильно розрахувати базу для ПДФО і військового збору, щоб з бюджету були сплачені правильні суми, а фізична особа фінансово не постраждала.

•  Як вигідніше здійснювати благодійні витрати неприбутковим організаціям, якщо компанія не має оподатковуваного прибутку?

•  Безоплатна передача майна як допомоги збройним силам: пільги з податків

3. Операції з необоротними активами (НА):

•   Безоплатні необоротні активи.

Що вигідніше «знайти» об'єкт або отримати в подарунок? Як відобразити такі об’єкти в обліку

•  Бухгалтерська дооцінка основних засобів як механізм збільшення чистих активів.

Для яких підприємств дооцінка може збільшити податкові витрати?

•  Продаж необоротних активів (в тому числі за мінімальними цінами).

Що бажано зробити перед продажем, щоб заощадити на податках (прибуток, ПДВ, ПДФО).

Коли і для чого бажано проводити оцінку майна?

• Ліквідація чи Списання необоротних активів «з користю» для витрат таПДВ.

В чому різниця і як це може вплинути на облік? Документальне оформлення ліквідації.

Списання майна (як необоротних активів, так і товарів, продукції тощо), зруйнованого внаслідок бойових дій. Документальне оформлення. Оподаткування.

4. Операції з запасами (товарами, сировиною, матеріалами):

•   Перейменування товару (як на етапі придбання, так і на стадії продажу покупцеві).

•   Продаж товарів з «прив'язкою» ціни до валютного еквівалента.

Необхідні та бажані застереження в договорах.

Зміна доходів/витрат та перерахунок податкових зобов'язань/податкового кредиту з ПДВ: в які періоди і як правильно робити.

Проблеми перерахунку ціни під час дії воєнного стану та неможливості реєструвати ПДВ-документи. Аналіз різних варіантів відображення покупцем коригування ціни  придбаних товарів.

•   Уцінка невикористаних і списання зіпсованих товарів:

Виконання вимог бухгалтерських стандартів зі збільшенням податкових витрат.

Чи вигідно проводити уцінку, якщо товари пошкоджено під час війни?

Які існують альтернативні варіанти?

5. Операції з заборгованостями (Сумнівними, Безнадійними, Прощеними):

•   Заборгованості, що неможливо погасити внаслідок воєнних дій.

Чи є вони сумнівними, чи треба створювати резерв, як оформити документи?

•    Дохід від списання кредиторської заборгованості.

•    Визначення моменту списання боргів. Як можна відстрочити списання боргів?

•    Коригування ПДВ. Коли воно необхідне, і як це правильно зробити

•    Прощення боргу власником компанії: бухгалтерські особливості, які безпосередньо впливають на податковий облік. Особливості прощення боргу за процентними позиками.

•    Валютна заборгованість перед нерезидентом. Як законно можна уникнути розрахунку курсових різниць

Аналіз законних методів, направлених на оптимізацію ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ (ПДВ).

1. База оподаткування під час поставки:

•   Готової продукції (робіт, послуг).

Як виробнику довести звичайні ціни?

•   Придбання товарів.

Що вважати ціною придбання?

Можливості зменшення ціни придбання в обліку.

•  Необоротні активи.

Як законно зменшити базу оподаткування - залишкову вартість об'єкта, що продається.

2. Коригування ПДВ при списанні заборгованості:

•   У яких випадках цього можна не робити?

•    Якщо все ж таки ПДВ підлягає коригуванню, то як його провести.

3. Послуги із нерезидентами.

•   Вплив місця постачання послуг на оптимізацію ПДВ.

•    Нюанси для реклами, інжинірингу, консультаційних послуг, міжнародні транспортні перевезення та експедирування.

•   Зміна законодавства щодо визначення місця поставки посередницьких послуг з нерезидентами.

4. Відстрочка платежів до бюджету за допомогою умов договору.

•    Зберігання. Давальницька переробка. Товарний кредит.

5. Реорганізація підприємств як спосіб «позбутися» активів/зобов'язань без податкових наслідків.

•  Чому податківці приділяють таким операціям підвищену увагу.

Оподаткування виплат фізичним особам.

1. Допомога на санаторно-курортне лікування (медичне обслуговування, медикаменти та ін.).

•  Як альтернатива подарункам та медичному страхуванню.

•  Умови звільнення від оподаткування.

2. Витрати на відрядження (добові) замість заробітної плати торгових представників та інших співробітників, робота яких передбачає поїздки.

• Чим вигідніше оформлення відрядження, документальне оформлення.

3. Зменшення робочого часу та заробітної плати.

•   Коли можливо та як правильно це зробити, максимально захистивши інтереси працівника?

4. Благодійна допомога (цільова та нецільова):

•    Кому і в якій сумі виплачується?

•    Найменування платежу як захист ненарахування податків.

•    Як правильно скласти первинні документи.

5. Користування майном фізичної особи:

•   Сплата орендної плати або компенсації (як вибрати найкращий варіант).

•   Юридичне оформлення, сума, витрати (в тому числі пов'язані з утриманням майна).

•   Позичка (безкоштовне користування): плюси і мінуси, законодавча база, оподаткування.

 

ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З ПЛАТНИКАМИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ (в т.ч. на Спецрежимі).

1. З якими платниками єдиного податку може співпрацювати звичайне підприємство.

•   Чи повинне підприємство перевіряти види діяльності платника єдиного податку і які ризики при виявленні «невідповідностей».

2. Відносини з підприємцями, які діють як «посередник» між компанією та нерезидентом.

•  Останні законодавчі зміни, які усувають зручну схему роботи.

3. Регулярні господарські відносини з підприємцями.

•   Ризики того, що такі відносини можуть бути прирівняні до трудових відносин.

4. Спецрежим. Покупець чи постачальник є платниками на спецрежимі.

•   Що треба враховувати в частині ПДВ (проблеми з коригуванням, відсутність податкового кредиту та інш.).

 

ПЕРЕХІД НА СПЕЦРЕЖИМ.

1. Що варто врахувати при прийнятті рішення про перехід?

2. Податкові наслідки незавершених операцій.

•   Аналізуємо перехід на спецрежим та назад

3. Нарахування «умовних» податкових зобов’язань з ПДВ при поверненні на загальну систему оподаткування.

•  На що саме треба буде нарахувати та коли.

 

РОЗБЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ (ПН/РК). Практичні поради.

1. Система блокування податкових накладних (ПН/РК).

2. Критерії, за якими блокуються ПН/РК. Необхідність дотримання всіх передбачених умов.

3. Рекомендації для роботи з контрагентами. До чого треба бути готовими постачальникам?

4. Оскарження.

5. Що принесуть судові баталії? Особливості скасування рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в суд. порядку (на основі конкретних справ).

 

Вартість участі в вебінарі

2000,00 грн. (два дні вебінару)

 

1200,00 грн (один день вебінару на вибір) без ПДВ

 

08 липня - тільки лектор Самарченко О.Р. початок о 15.00

800,00 грн. без ПДВ

 

У вартість включено:

Підключення та інтерактивна участь у вебінарі (при наявності у вас мікрофона і відео-камери можливість прямого спілкування з лектором; Ексклюзивні добірки матеріалів;

 

 

Вартість участі одного слухача семінару 07 липня 2022 року

2150,00 грн. Без ПДВ

 

У вартість включено:

Обід в ресторані готелю; Кава-брейки з дивовижною випічкою (вранці, в перервах);

Набір канцтоварів; Можливість спілкування з лекторами та колегами;

Реєстрація: (044) 221-69-87, (067) 536-09-01

 

Реєстрація на семінар