Семінар/вебінар

ЗАКОННА ОПТИМІЗАЦІЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ 2021 ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕННЯ ОБОРОТНИХ КОШТІВ І ВИЖИВАННЯ БІЗНЕСУ. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК, ПДВ, РОЗБЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ. ЗАРПЛАТНІ ПОДАТКИ. ГЛОБАЛЬНА ПРОЗОРІСТЬ І БОРОТЬБА З УХИЛЕННЯМ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ - ЩО РОБИТИ ДАЛІ. МІЖНАРОДНЕ ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ В 2022. АКТУАЛЬНІ ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОДАТКОВОГО СТРУКТУРУВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНОЗЕМНИХ ЮРИСДИКЦІЙ

 

Українське податкове законодавство дуже заслужено піддають критиці практично всі, хто має відношення до сплати податків: керівники, бухгалтери, юристи, аналітики, та й самі розробники законодавчих норм. Однак навіть таке недосконале законодавство має цілий ряд норм, які дозволяють бізнесу зберегти оборотні кошти, не переплачуючи зайві податки. Головне, знати про такі норми і правила, і вміти ними користуватися, не боячись гніву контролерів. Пропонований вашій увазі семінар якраз спрямований на системний аналіз вимог Податкового кодексу, правил бухгалтерського обліку, який дозволить подивитися на звичні операції з нестандартної точки зору, вибрати варіанти здійснення операцій з меншим податковим навантаженням, не порушуючи вимог податкового законодавства!

 

24-25 лютого 2022 року

 

САМАРЧЕНКО

Олена Романівна

Незалежний консультант з питань оподаткування та бухгалтерського обліку, автор багатьох публікацій в бухгалтерській пресі

ВИННИЧЕНКО

Анна Олександрівна

Керуючий партнер Адвокатського об'єднання «WinnerLex». Ведення судових справ, податкова та господарська практики, корпоративне, контрактне, торгове право, будівництво, ЗЕД. Значний досвід супроводу судових справ різної категорії складності, корпоративних конфліктів, розробки і побудови договірних конструкцій різних бізнес проектів, правового супроводу операцій з нерухомістю, проведення юридичного due diligence в сферах договірного права, об'єктів нерухомості, будівництва, M & A. Громадська Рада при УКРІНФОРМ України, Комітет з питань податкової політики; Український союз промисловців і підприємців, Комісія з питань податкової політики, фінансів і банків ТПП України, Комітет з податковим Вопрс; Асоціація правників України, Податковий комітет.

КРАВЧУК Анна

Партнер Патентно-юридичної агенції «Синергія». Патентний повірений. Адвокат. Очолювала 2 роки Комітет інтелектуальної власності Асоціації адвокатів України (ААУ), є членом Асоціації правників України, членом Правління Всеукраїнської Асоціації патентних повірених. Рекомендований юрист The Legal 500 EMEA 2017, 2016 сфері інтелектуальної власності. Провідний спеціаліст в сфері IP і IT за версією "Ukrainian Law Firms 2016. A Handbook for Foreign Clients". Спеціалізується на договірних і податкових моделях роботи з об'єктами інтелектуальної власності, захисту інтересів клієнтів в судах, IT-праві і Інтернет-право.

Кузнєчикова Олена

Адвокат, керуючий партнер ЮК «LAW GUIDE». Практикує право з 1999 року, головним чином в області зовнішньоекономічної діяльності, інвестиційного консалтингу. Податкового планування і захисту активів, вирішення спорів з державними органами і суперечок між суб'єктами господарювання.

Андрусяк Василь

 

Провідний юрист ТОВ «MG TAX». Спеціалізується в області податкового, митного, банківського, корпоративного права, податкового планування, супроводу і врегулювання суперечок з органами влади. Представництво підприємств нафтової, аграрної, будівельної, оборонної сфер в суперечках з контролюючими органами, проводив due diligence оформлення господарських операцій, в т.ч. ЗЕД, займався податковим плануванням, отриманням роз'яснень контролюючих органів. Автор ряду аналітичних матеріалів у сфері оподаткування та оскарження рішень контролюючих органів. Член Асоціації правників України. Сертифікат фахівця з управління активами інституційних інвесторів.

Саад Шаді

Один з провідних фахівців з корпоративного управління. Заступник голови Ради учасників Національного депозитарію України.
Член Президії асоціації "Українські емітенти".

 


Виндюк Ігор

адвокат, керуючий партнер АО "ДЕ ФАКТО", спеціалізується на побудові Системи захисту бізнесу на базі авторської Матриці ризиків від правоохоронних та контролюючих органів, банків, недобросовісних працівників і контрагентіВ програмі:

24 лютого 2022 року

Протидія ДПС  оптимізації в 2022.

Як відпрацьовуються схеми роботи? Мінімізація ризиків.

1. Самостійна перевірка контрагента: як провести і навіщо вона потрібна.

2.Тіпологіі «сумнівних» схем (практика ДПС, Держфінмоніторинг). Недійсність договорів: суд.практіка. Визнання угод нікчемними, фіктивними: наслідки. Нереальні і безтоварні операції. Як фіскали відображають в актах перевірок нереальні господарські операції? Чому кожна ланка в схемі має відповідати всіма ознаками самостійного суб'єкта?

3. Як виявляти ризики в господарській операції? Як ДПС відстежує схеми оптимізації податків і роботу компаній-оптимізаторів. Програмний комплекс "податковий блок" - робота Вашого підприємства як на долоні. Блокування операцій фінансовим моніторингом банку. Ризики з боку правоохоронних органів. Аналіз кадрових ризиків. Контрагенти. Явні і приховані загрози. Критерії вигодонабувача.

4. Що потрібно враховувати в договорах з контрагентами для мінімізації податкових ризиків. Система фіксації господарських операцій. Грамотна фіксація господарських операцій - запорука успіху доведення позиції суді.

5. Як ДПС вибирає собі жертву і як не потрапити в план-графік? (Наказ Мінфіну №723)

6. Комплексний контроль податкових ризиків з ПДВ (Наказ ДС №543)

7. Лист НБУ «Рекомендації относительно ознака ризиковості операцій». Готівкові операції під контролем. Ознаки ризику. Оскарження результатів перевірки.

8. Акт податкової: чи потрібно писати заперечення.

9. Податкове повідомлення-рішення (ППР): способи оскарження.

10. Адміністративне оскарження ППР: чи потрібно витрачати час?

11. Судовий шлях оскарження податкових повідомлень-рішень.

12. Роль бухгалтера в оскарженні рішень фіскалів

13. Судова, апеляційна, податкова практика зі спірних питань: витрати, податковий кредит (ПК) ... Помилки платників.

BEPSовські реалії.

Головні «перешкоди» в пост-BEPSовські часи: банківський комплаєнс, substance (суттєва бізнес-присутність) та її сучасне застосування, корпоративна прозорість (реєстри бенефіціарних власників), загальна боротьба з агресивним податковим плануванням (директиви DAC 6, ATAD 1-2-3), 5 видів автоматичного обміну інформацією.

Варіант імплементації MLI, обраний Україною для запобігання недобросовісному використанню УпУПО (угоди про уникнення подвійного оподаткування). Трансформація діючих УпУПО (Кіпр, ОАЕ, Швейцарія, UK, Нідерланди, Люксембург тощо). Українське визначення бенефіціарного власнику. Наскрізне застосування податкових конвенцій. Остання судова практика по сплаті роялті, процентів, дивідендів.

Оподаткування непрямого продажу нерухомості (через продаж українських або іноземних компаній), та шляхи обходу

Український варіант податкового холдингового режиму, конструктивні дивіденди та їх оподаткування.

Український варіант сфери застосування ділової мети (GAAR) в операціях з нерезидентами.

Коригування правила тонкої капіталізації (обмеження процентних виплат) в Україні.

Визнання нерезидентних компаній резидентами України з 2022г. для цілей податку на прибуток, в яких випадках це може бути вигідно.

Нові критерії визнання постійних представництв (ПП) нерезидента, зобов’язання реєстрації нерезидентів з українськими ПП в українській податковій в якості платників податку на прибуток. Остання судова практика виявлення ПП чи перекваліфікації некомерційних представництв в ПП.

2022- початок запуску правил КІК в Україні: визначення, оподаткування та звітність, санкції.

Перспективи впровадження в Україні автоматичного обміну фінансовою інформацією за стандартом CRS

Варіанти мінімізації ризиків автоматичного обміну за стандартом CRS і правила КІК.

2. Структурування особистих активів і інвестицій в еру AML, CRS, CFC

a). Перспективи нульового декларування (амністія капіталів) щодо законопроектів 1 232 і 1232-1: предмет спецдекларірованія, податкові ставки, виключення (полегшений амністуються мінімум), бонуси і ризики можливої податкової амністії

b). 2021 - початок запуску правил КІК в Україні: - Визначення контролюючої особи для правил КІК, пороги володіння. Хто підпадає під критерії «фактичного контролю»? Чи є ризики для українських бухгалтерів, керівників іноземними рахунками своїх бенефіціарів? Правила КІК в відношення фондів і трастів та ін. - Податок з доходів фізичних та особливості розрахунку скоригованого прибутку КІК - Пороги прибутковості для визнання КІК. Коли не виникає оподаткування КІК? - Ставки ПДФО для бенефіціарів КІК і умови їх застосування - Вимоги щодо подання повідомлень і звітності по КІК. Санкції за порушення правил КІК - Як уживатися з правилами КІК після їх впровадження в Україні c). Перспективи впровадження в Україні автоматичного обміну фінансовою інформацією за стандартом CRS

d). Варіанти мінімізації ризиків автоматичного обміну і правила КІК Глобальна прозорість і боротьба з ухиленням від сплати податків - що робити далі.

1. Огляд європейських директив, спрямованих на боротьбу з ухиленням від сплати податків та відмиванням грошей.

• Вплив директив на ведення міжнародного бізнесу українським бізнесом.

• Реструктуризація з метою відповідності новим європейським вимогам.

2. Beps план, його вплив на міжнародні правила ведення бізнесу.

3.Многосторонняя конвенція в сфері угод про уникнення подвійного оподаткування (mli).

4. Глобальний інформаційний обмін податковою інформацією за стандартом common reporting standard (crs).

• Україна не бере, але чим це може загрожувати українському бізнесу.

• Дії України щодо впровадження міжнародних стандартів глобальної прозорості.

5. Що робити далі? Які кроки зробити, щоб гідно увійти в нову епоху глобальної прозорості. 

 

Актуальні практичні рекомендації щодо податкового структурування з використанням іноземних юрисдикцій.

Мета міжнародного структурування. Приклад ефективної структури:

• 2 холдингові компанії: 1-я для операційної діяльності, 2-я для володіння акціями компаній-власників істотних активів групи (поділ ризиків), найбільш популярні юрисдикції для створення холдингових компаній

• Торгові компанії, найбільш популярні торгові юрисдикції в ЕС і Азії

• Фінансова та IP компанії, популярні юрисдикції

 • Персональні холдингові компанії для гнучкості управління, найчастіше офшорні компанії, можливі варіанти Аналіз грошових потоків в рамках структури, оподаткування на кожному етапі. Аналіз найбільш істотних проблемних аспектів:

• Одержувач доходу повинен бути податковим резидентом

•Одержувач повинен бути бенефіціарним власником одержуваних доходів (огляд української судової практики)

• Необхідно враховувати правила трансфертного ціноутворення при операціях з пов'язаними особами та компаніями, зареєстрованими в низькоподаткових юрисдикціях

 • Обмеження при придбанні товарів / робіт / послуг у контрагентів з низькоподаткових юрисдикцій

• Вимоги про бізнес присутності (substance requirement)

• Директиви ЄС: PARENT-SUBSIDIARY DIRECTIVE, INTEREST AND ROYALTY DIRECTIVE

 • План BEPS

• Обмін податковою інформацією Як перейти від сьогоднішньої структури до нової структури. Практичні рекомендації.

• Оптимізація податків за рахунок об'єктів інтелектуальної власності.

• Роялті. зміни 2021

• Платежі за об'єкти інтелектуальної власності - завжди роялті?

• Вплив роялті на оподаткування податком на прибуток і ПДВ.

• Виплата роялті фізичній особі або фізичній особі - підприємцю - кому вигідніше платити?

• Виплата роялті нерезидентам - завжди за рахунок доходу?

• Бенефіціарний одержувач роялті - як ідентифікувати?

• Податок з доходів нерезидентів - хто, коли і за яких обставин платить?

• Листи фіскальних органів і судова практика в податкових суперечках щодо роялті: основні тенденції. 

 

Побудова превентивної системи захисту бізнесу (топменеджменту, активів та інформації від ДПС та БЕБ).


КОРПОРАТИВНІ ІНВЕСТИЦІЙНІ ФОНДИ (КІФ). Структурування та оптимізація податків.

1. Як створити КІФ?

 • КІФ для структурування бізнесу. Як можна використовувати?
 • Наскільки КІФ актуальний і поширений серед українського бізнесу?
 • Які переваги та недоліки КІФ для холдингів?
 • Чи є законодавчі ініціативи щодо зміни діяльності КІФів?
 • Чи можна добитися повної конфіденційності для акціонерів венчурного КІФ? Чи дійсно це актуальний механізм податкової оптимізації?
 • Як підібрати найкращу модель застосування КІФу в структурі діючого бізнесу?
 • Етапи планування створення КІФу з приводу визначення типу, виду і терміну діяльності.
 • Як забезпечити ефективну взаємодію засновників фонду і самого КІФу з НКЦПФР, НДУ, державними реєстраторами тощо?
 • Проведення зборів – засновників та учасників КІФу.
 • Розробка проектів статутів, регламентів та проспектів емісії акцій КІФ.
 • Документи для подання в НКЦПФР та інших уповноважених органів.
 • Взаємодія з НДУ з відкриття рахунку емітента, депонування глобальних сертифікатів та ін.
 • Як реалізувати процедуру приватного розміщення акцій?

2. Що може бути в активах КІФ та як його використовувати?

 • Грошові кошти (в т.ч. іноземна валюта на поточних і депозитних рахунках).
 • Об'єкти нерухомості (комерційної і житлової).
 • Корпоративні права (в т.ч. корпоративні права іноземних компаній).
 • Цінні папери (в т.ч. цінні папери іноземних емітентів).
 • Майнові права та права вимоги.
 • Орендні, лізингові платежі, роялті та інші.

3. Використання КІФ.

 • Як фінансувати діяльність бізнесу?
 • Як управляти заборгованістю?
 • Як виплачувати роялті на КІФ, що з витратами?
 • Інвестиції, реінвестування, іноземне інвестування, схема взаємодія LLP + КІФ
 • Як фінансувати будівництво?

4. Утримання та адміністрування КІФ.

 • Функції виконавчого органу КІФ.
 • Створювати свою КУА чи залучити зовнішню для обслуговування вашого КІФ?

5. Оподаткування КІФ в Україні

 • Як за допомогою КІФ оптимізувати податкове навантаження законним шляхом?
 • Як у холдингу структурувати грошові потоки всередині групи компаній?

6. Виплата КІФ доходів у вигляді дивідендів

 • Чи потрібно нерезиденту сплатити авансові внески з податку на прибуток?
 • Як сформувати офіційний дохід власника КІФ?

 

25 лютого 2022 року

Оптимізація та мінімізація податків законним шляхом

 1. 1.            Позики, кредити та інші операції із залучення обігових коштів з мінімальним податковим навантаженням:

Безвідсоткова фінансова допомога від засновників і не тільки. Допомога з терміном  повернення більше 1 року - проблематична операція при перевірці! Як уникнути дисконтування, використовуючи умови договору

Кредити/позики. Податкові наслідки отримання (в тому числі від нерезидентів). Дисконтування та відображення доходів за довгостроковими кредитами (відсотковими кредитами). При яких умовах можливо уникнути дисконтування

Кредити юридичних осіб та депозити фізичних осіб. Як через поруку або відступлення права вимоги (передачі боргу) закрити борги. Оподаткування операцій і потенційна небезпека виникнення ПДФО та військового збору.

Операції з надання/отримання забезпечень та гарантій (ані доходів/витрат, ані ПДВ). Як правильно сформулювати умови договорів

Штрафні санкції (неустойка, пеня, відшкодування шкоди) в обліку. Дата визнання доходів/витрат в періоді отримання/сплати коштів. Як необхідно формулювати виплату аби уникнути податкових зобов’язань з ПДВ

«Заміна» передоплати на поворотну/безповоротну фінансову допомогу. Які «підводні каміння» існують в частині ПДВ. Аналіз останніх роз’яснень податківців

 1. 2.            Безоплатне надання коштів, товарів, послуг різним особам, в тому числі неприбутковим організаціям:

Розрахунок витрат різними категоріями платників податку на прибуток.

Безповоротна фінансова допомога між платниками податків – пов’язаними особами. Останні зміни ПКУ. Як уникнути втрати податкових витрат тому, хто надає допомогу

Подарунки фізичним особам. Як правильно розрахувати базу для ПДФО і військового збору, щоб з бюджету були сплачені правильні суми, а фізична особа фінансово не постраждала.

Як вигідніше здійснювати благодійні витрати неприбутковим організаціям, якщо компанія не має оподатковуваного прибутку?

 1. 3.            Договори комісії та доручення:

Помилки при роботі з посередницькими договорами, в тому числі за участю фізичних осіб - підприємців.

Використання посередницьких договорів для уникнення податкових коригувань (зменшення загальної суми нарахованого доходу, збереження статусу «малого» підприємства, перенесення періоду визнання доходів).

Деякі питання визнання податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ

 1. 4.            Операції з необоротними активами:

Безоплатні необоротні активи. Що вигідніше «знайти» об'єкт  або отримати в подарунок? Як відобразити такі об’єкти в обліку

Бухгалтерська дооцінка основних засобів як механізм збільшення чистих активів. Для яких підприємств дооцінка може збільшити податкові витрати?

Збільшення вартості активів, з метою уникнення «зв'язку» з нерезидентом.

Продаж необоротних активів (в тому числі за мінімальними цінами). Що бажано зробити перед продажем, щоб заощадити на податках (прибуток, ПДВ, ПДФО). Коли і для чого бажано проводити  оцінку майна?

Ліквідація необоротних активів «з користю» для витрат і ПДВ. Які документи повинні бути для підтвердження ліквідації і як їх правильно скласти.

 1. 5.            Операції з запасами (товарами, сировиною, матеріалами):

Перейменування товару (як на етапі придбання, так і на стадії продажу покупцеві).  

Продаж товарів з «прив'язкою» ціни до валютного еквівалента. Необхідні та бажані застереження в договорах. Зміна доходів/витрат та перерахунок податкових зобов'язань/податкового кредиту з ПДВ: в які періоди і як правильно робити. 

Демонстраційні заходи (дегустації), безкоштовні роздачі в рекламних цілях. Що це таке: безмежні витрати або «головний біль». В яких випадках та при яких умовах можливо уникнути нарахування податкових зобов’язань з ПДВ

Уцінка невикористаних і списання зіпсованих товарів: виконання вимог бухгалтерських стандартів зі збільшенням податкових витрат.

Реорганізація підприємств як спосіб «позбутися» активів/зобов'язань без податкових наслідків.

 1. 6.            Операції з заборгованостями (сумнівними, безнадійними, прощеними):

Визначення моменту прощення боргів. Як можна відстрочити списання боргів?

Дохід від списання кредиторської заборгованості. Оптимальний період визнання доходів для підприємств, що подають щоквартальні декларації з податку на прибуток.

Коригування ПДВ. Коли воно необхідне, і як це правильно зробити

Прощення боргу власником компанії: бухгалтерські особливості, які безпосередньо впливають на податковий облік. Особливості прощення боргу за процентними позиками.

Валютна заборгованість перед нерезидентом. Як законно можна уникнути розрахунку курсових різниць

 1. 7.            Заходи з охорони праці як спосіб виправдати «господарські» витрати та підтвердити податковий кредит з ПДВ:

Які нормативні акти слід використовувати. Які саме витрати і в яких обсягах можна «підтягнути» до витрат на охорону праці. Документальне оформлення.

 1. 8.            Оподаткування деяких виплат фізичним особам.

Допомога на санаторно-курортне лікування (медичне обслуговування, медикаменти і т.д.) як альтернатива подарункам і медичному страхуванню. Умови звільнення від оподаткування.

Витрати на відрядження (добові) замість заробітної плати торгових представників та інших співробітників, робота яких передбачає поїздки. Чим вигідніше оформлення відрядження, документальне оформлення.

Благодійна допомога (цільова та нецільова): кому і в якій сумі виплачується? Найменування платежу як забезпечення ненарахування податків. Як правильно скласти первинні документи.

Користування майном фізичної особи: сплата орендної плати або компенсації (як вибрати найкращий варіант). Юридичне оформлення, сума, витрати (в тому числі пов'язані з утриманням майна). Позичка (безкоштовне користування): плюси і мінуси, законодавча база, оподаткування.

 1. 9.            Взаємовідносини з підприємцями (в тому числі з платниками єдиного податку)

З якими платниками єдиного податку може співпрацювати звичайне підприємство. Чи повинне підприємство перевіряти види діяльності платника єдиного податку і які ризики при виявленні «відхилень».

Відносини з підприємцями, які діють як «прошарок» між компанією та нерезидентом. Останні законодавчі зміни, які усувають зручну схему роботи.

Ризикові операції. Які операції з платниками єдиного податку можна класифікувати як «ризиковані». Основні претензії з боку податкових органів.

Регулярні господарські відносини з підприємцями. Ризики того, що такі відносини можуть бути прирівняні до трудових відносин.

 

Вартість участі в вебінарі

3750,00 грн. (два дні вебінару)

2150,00 грн (один день вебінару на вибір) без ПДВ

У вартість включено:

Підключення та інтерактивна участь у вебінарі (при наявності у вас мікрофона і відео-камери можливість прямого спілкування з лектором; Ексклюзивні добірки матеріалів;

 

Вартість участі одного слухача семінару - 

4200,00 грн. (два дні семінару)

2760,00 грн (один день семінару на вибір) без ПДВ

(Всі вимоги карантинного режиму обов'язково будуть дотримані, зал на 345 м.кв. відстань 1,5 метрів між слухачами)

кількість місць в групі обмежена

У вартість включено:

Обід в ресторані готелю; Кава-брейки з дивовижною випічкою (вранці, в перервах);

Набір канцтоварів; Можливість спілкування з лекторами та колегами;

Регистрация: (044) 221-69-87, (067) 536-09-01

 

Реєстрація на семінар