ВІДРЯДЖЕННЯ по Україні та за кордон: документи, облік, податки, звітність.

ГОТІВКОВІ РОЗРАХУНКИ з підзвітними особами ПО-НОВОМУ з 3 червня 2019 року

 

11 червня 2019 року

Лектор-консультант:

Тетяна Мойсеенко

шеф-редактор 7семінар.ком, податковий консультант, експерт з трудового права та кадрового обліку, автор багаточисельних статей  з оплати праці та трудовому законодавству

Програма семінару:

 

 1. Наказ про відрядження, кошторис витрат та інші необхідні локальні документи для документального оформлення відрядження
 2. Строки відрядження по Україні і за кордоном. Затримка у відрядженні: поважні і неповажні причини. Документальне підтвердження затримки. Які витрати дозволено компенсувати у разі затримки відрядженої особи? Затримка у відрядженні – це не відпустка, навіть «неоплачувана відпустка» не є підставою для затримки у відрядженні! Проблеми компенсації витрат та їх оподаткування у зв’язку із перебуванням у відпустці під час відрядження. 
 3. Аванс на відрядження: право чи обов’язок? Відрядження без авансування: наслідки і відповідальність роботодавця. Аванс на відрядження у гривні на особисту картку працівника: уникаємо ПДФО, ВЗ та ЄСВ. Документальне оформлення.
 4. Витрати на відрядження та підтвердні документи, видані в Україні та за кордоном:

ü Проїзд літаком, поїздом, маршрутними чи рейсовими автобусами, на орендованому чи власному автомобілі, таксі – особливості підтвердних і розрахункових документів, електронні квитки

ü Проживання з харчуванням чи без нього, туристичній збір, трансфер, міні-бар тощо)

ü Інші витрати, пов’язані з правилами в’їзду та перебування у місці відрядження: які саме це можуть бути витрати?

ü Обов’язковість наявності документів, що підтверджують зв'язок з господарською діяльністю роботодавця – для не оподаткування ПДФО і ВЗ

 1. Добові витрати в Україні та за кордон: неоподатковувані розміри. Приклади виникнення оподаткування сум добових. Необхідні документи для не оподаткування добових витрат.
 2. Курсові різниці при змінах валютних курсів:

ü Дебіторської заборгованості (у разі вдачі валютного авансу) – приклад розрахунку

ü Кредиторської заборгованості (у разі остаточної виплати суми розрахунку за авансовим звітом підзвітній особі) – приклад розрахунку

ü Випадки, коли курсові різниці не виникають. Приклади розрахунку.

 1. Звітування підзвітних осіб за використання готівки: увага банків посилена!
 • Ø В які строки має звітуватися підзвітна особа у разі:

ü Використання готівки на господарські потреби

ü Використання готівки у відрядженні

ü Невикористаних сум готівки (на відрядження, на господарські потреби)

ü Зняття готівки з корпоративної картки або ключ-карти

 • Ø В які строки підзвітній особі треба повернути невикористані суми готівки і в який спосіб?
 • Ø Штрафи (податки) за порушення строків звітування та несвоєчасного повернення невикористаної (залишкової) суми готівки:

ü Для суб’єктів господарювання (підприємств, установ, організацій)

ü Для підзвітної особи роботодавця

 • Ø З 01.01.2019 року неоподатковувані суми розрахунків з підзвітними особами треба відображати в 1ДФ з новою ознакою доходу «194»
 1. Готівкові зняття/зарахування з 3 червня 2019 року у суб’єктів господарювання (підприємств, установ, організацій): тепер з врахуванням ризик-орієнтованого підходу!
 • Ø Що це за метод «ризик-орієнтований підхід»? Як банки будуть вивчати суб’єктів господарювання (підприємства, установи, організації, фізичних осіб): за якими документами та по яким готівковим операціям? Приклади «програшних» готівкових схем.
 • Ø Чим керуватимуться банки з 3 червня 2019 року? Чи можна вплинути/змінити/ігнорувати суб’єкту господарювання вимоги банків?
 • Ø Які наслідки матиме суб’єкт господарювання у разі встановлення підозр на фіктивні операції? Кого сповіщатимуть банки у разі підозр на фіктивні операції?
 1. Новий обов’язок з 3 червня 2019 року суб’єктам господарювання надавати банкам підтвердні документи на усі готівкові операції зняття/зарахування!
 • Ø На які суми готівки поширюється нова вимога банків? Зниження граничної суми розрахунків готівкою з 50 тис до 15 тис: чи відважиться на це НБУ найближчим часом?
 • Ø Які документи може (чи зобов’язаний?!) надавати суб’єкт господарювання, якщо одержує готівку для:

ü Витрат на відрядження

ü Господарських потреб

ü Фінансової, благодійної, матеріальної допомоги

ü Заробітної плати та соціальних виплат.

 • Ø Коли саме надавати банкам підтвердні документи? За який період банк може вимагати надання підтверджених документів від суб’єктів господарювання?
 1. Запроваджено контроль за суб’єктами господарювання, які отримують готівку з банку!
 • Ø Чому НБУ запровадив з 3 червня 2019 року жорсткі умови та контроль, підозру та вивчення клієнтів банків, підтверджуючих документів за знятою готівкою?
 • Ø Чи поширюються новації на СПД-ФО?
 • Ø Які суб’єкти підпадають під підозру банків та які наслідки за це?
 • Ø Чи поширюється контроль на готівку, зняту з корпоративної картки та/або з ключ-картки до і з 3 червня 2019 року? Які документи треба готувати підприємствам для надання в банк, у разі знятої готівки?
 1. Відповіді на запитання

 

 

Вартість участі в семінарі 1650,00 гривен (Без ПДВ)

Регистрация: (044) 221-69-87, (067) 536-09-01

 

Регистрация на семинар


Центр Информ-киев, Чп