семінар/вебінар:

27 травня 2022 року

Податковий кодекс України –зміни у воєнний час. Аналіз ЗУ від 07.03.2022 № 2118-ІХ, ЗУ від 15.03.2022 № 2120-IX, ЗУ від 15.03.2022 № 2139-IX, ЗУ від 15.03.2022 № 2134-IX, ЗУ від 24.03.2022 № 2142-IX, № 2173-IX від 01.04.2022

Авторський вебінар:

ПОТОПАЛЬСЬКА Тетяна

Експерт-аналітик з питань оподаткування. Член Експертної ради з питань  підготовки узагальнюючих податкових консультацій при Міністерстві фінансів України.  Член чисельних робочих груп з питань оподаткування Державної фіскальної служби  України, Міністерства фінансів України, комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, з досвідом роботи радником з питань оподаткування

В програмі:

 

1.    Основні зміни в адмініструванні податків і зборів.

-       Перебіг строків, контроль за дотриманням яких покладається на ДПС на час воєнного стану.

-       Шкода, заподіяна контролюючими органами внаслідок форс-мажорних обставин в період воєнного стану.

-       Виконання податкового обов’язку планками податків в період правового режиму воєнного стану.

-       Пеня а штрафні санкції за порушення, які виникли внаслідок форс-мажорів під час воєнного стану.

-       Податкові перевірки в період правового режиму воєнного стану. Особливості проведення камеральних перевірок. Фактичні перевірки.

-       Особливості роботи електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків у воєнному стані.

-       Втрата первинних документів на території населених пунктів, де проводять (проводили) бойові дії, або неможливості їх надання через неможливість їх вивезення.

-       Вилучення майна, що перебуває в податковій заставі, на користь держави в період воєнного стану.

 

2.    Особливості  адміністрування ПДВ в умовах дії правового режиму воєнного стану: пільги, адміністрування, декларування.

-       Впровадження пільгової ставки з ПДВ в розмірі 7 %на окремі види пального. Нюанси адміністрування.

-       Запровадження нових пільг по ПДВ на період дії правового режиму воєнного стану. Особливості  адміністрування та формування податкового кредиту.

-       Безоплатне постачання товарів і послуг на потреби оборони та нараховування компенсувального ПДВ. Примусове відчуження або вилучення майна у період дії правового режиму воєнного стану.

-       Єдиний реєстр податкових накладних в період воєнного стану. Підстави для формування податкових зобов’язань і податкового кредиту у воєнний час.  Відстрочення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування – законодавчо встановлені терміни.

-       Особливості формування податкових документів (накладних) при постачанні платникам податків, якими з 01.04.2022 обрано спрощену систему оподаткування за ставкою 2%.

-       Формування і подання податкової звітності з ПДВ за звітні періоди, протягом яких діє воєнний стан. Заповнення Таблиці 1.1 «Відомості про включені суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість, до суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період» Додатку (Д1) до податкової декларації з ПДВ. Формування другого реєстраційного ліміту.

-       Бюджетне відшкодування в період дії правового режиму воєнного стану: проведення перевірок, термін проведення, період декларування.

-       Інші питання адміністрування ПДВ.

 

3.    Акцизний податок з реалізації пального в умовах воєнного стану.

-       Чи є реалізацією пального примусове відчуження або вилучення  пального для потреб держави. Умови для не нарахування акцизного податку. Інші операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на потреби оборони України. Податкове зобов'язання по операціям з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на потреби оборони України.

-       Встановлення нульової ставки акцизного податку на деякі види пального. Особливості адміністрування таких видів пального у воєнний час.

-       Особливості адміністрування пального по об’єктам оподаткування (акцизним складам), що знаходились в районах проведення бойових дій, або тимчасово окупованих РФ територіях.

-       Єдиний реєстр акцизних накладних в період воєнного стану.  Відстрочення реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування – законодавчо встановлені терміни.

-       Переміщення пального у період воєнного стану. Роз’яснення ДПСУ.

-       Особливості складання звітності з акцизного податку при зміні ставок та в період воєнного стану.

-       Ліцензування діяльності з пальним: випадки подовження дії на період воєнного стану. Коли необхідно здійснити необхідні дії у пост воєнний час.

-       Перевірочні заходи податкової по підакцизним товарам (фактичні перевірки – РРО, ціна, розрахунки).

-       Інші зміни по акцизному податку (роздрібний акциз, електроенергія, тютюнові вироби).

 

4.    Місцеві податки та збори в умовах дії воєнного стану.

-       Особливий режим оподаткування земельних ділянок, що знаходяться в районах проведення бойових дій, або тимчасово окупованих РФ територіях.

-       Оподаткування, об'єктів житлової/нежитлової нерухомості що знаходяться в районах проведення бойових дій, або тимчасово окупованих РФ територіях.

 

5.    Екологічний податок в умовах дії воєнного стану - особливий режим оподаткування об’єктів оподаткування, що знаходяться в районах проведення бойових дій, або тимчасово окупованих РФ територіях.

 

6.    Єдиний податок за ставкою 2% у період воєнного та надзвичайного станів.

 

-       Які суб’єкти господарювання мають право переходу на єдиний податок за ставкою 2%. Законодавчі обмеження щодо переходу. Кому вигідно переходити на єдиний податок за ставкою 2%.

-       Період застосування, база оподаткування, терміни декларування і сплати єдиного податку за ставкою 2%.

-        Перехід на єдиний податок за ставкою 2%. Подання заяви до 01.04.2022 та після, що необхідно врахувати при переході після 01.04.2022. Як отримати витяг з реєстру платникам єдиного податку за ставкою 2%. Підстави для відмови у реєстрації платником єдиного податку за ставкою 2 %.

-       Новий особливий статус для платників, що обрали спрощену систему оподаткування за ставкою 2%. Перехідні операції у платника ПДВ,  якими обрано єдиний податок за ставкою 2%.

-       Особливості обліку ПДВ у експортерів, які перейшли на єдиний податок за ставкою 2%. Оподаткування послуг від нерезидентів платниками, що використовують спрощену систему оподаткування за ставкою 2%.

-        Порядок відновлення статусу платника ПДВ та особливості нарахування ПДВ для платників, які обрали ставку єдиного податку 2 %, після завершення воєнного/надзвичайного стану. Нарахування балансуючих податкових зобов’язань: у яких випадках та в який термін. Що необхідно врахувати та обрахувати.

-       Особливості визначення податкових зобов’язань з ПДВ платниками, які застосовують касовий метод податкового обліку, при їх переході на єдиний податок 2 % та поверненні з єдиного податку.

-       Податок на прибуток, особливості декларування та сплати для платників, якими обрано єдиний податок за ставкою 2%. За який звітний період необхідно подати податкову звітність з податку на прибуток підприємств у разі переходу на ЄП 2 % в середині кварталу. Яким чином після відміни воєнного стану буде рахуватись граничний обсяг доходу 40 млн грн з точку зору необхідності проведення податкових коригувань?

-       Нова форма податкової звітності  на період воєнного стану.

-       Вихід (відмова) від застосування єдиного податку за ставкою 2%. Яка система оподаткування передбачена після відмови від єдиного податку 2%. Особливості податкового обліку при самостійній відмові – у які терміни необхідно подавати заяву.

-       Роз’яснення контролюючого органу по єдиному податку за ставкою 2%.

 

7.    Інші податкові зміни.

-       Податок на прибуток в умовах воєнного стану. Особливості формування та подання податкової звітності у період воєнного стану. Формування доходів та витрат у платників податків платниками податків, що втратили первинні документи внаслідок збройної агресії. Нова форма податкової декларації з податку на прибуток.  Витрати по допомозі  ЗСУ та неприбутковим організаціям на потреби оборони – чи є податкова різниця.

-       Контрольно-перевірочна робота податкової служби. На чому необхідно зосередити увагу платникам податку.

-       Інші питання адміністрування податків, актуальні на момент проведення засходу

 

Вартість участі в вебінарі 1500,00 грн без ПДВ

У вартість включено:

Підключення та інтерактивна участь у вебінарі (при наявності у вас мікрофона і відео-камери можливість прямого спілкування з лектором;

Ексклюзивні добірки матеріалів;

 

Вартість участі одного слухача семінару -  2100,00 грн. (Без ПДВ)

кількість місць в групі обмежена

У вартість включено:

Обід в ресторані готелю;

Кава-брейки з дивовижною випічкою (вранці, в перервах);

Набір канцтоварів;

Можливість спілкування з лекторами та колегами;

 

Реєстрація: (044) 221-69-87, (067) 536-09-01

 

Реєстрація на семінар