ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ В 2018 РОЦІ

АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА В СФЕРІ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ ТА АПК. ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ. НОВА СТРАТЕГІЯ ПО ДЕРЖАВНИМ ЗЕМЛЯМ С/Г ПРИЗНАЧЕННЯ. ВИМОГИ МВФ. ЧОГО ОЧІКУВАТИ. ПРАВО НА ВЛАСНІСТЬ, ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ, ОРЕНДА, ЗЕМЛІ ПІД ЗАБУДОВОЮ. ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ. ШТРАФНІ САНКЦІЇ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ ТА ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ

15-16 листопада 2018 року

 

Доповідачі:

 

Кобилянський

Віктор Ананієвич

Відомий адвокат. Один з авторів земельного кодексу України. Один з найкращих фахівців-практиків України в галузі земельного права. Співавтор книг в сфері земельного права. Автор сотень статей та публікацій.

Близнюк

Павло Михайлович

Контроль за використанням і охороною земель, ДУ "ІНСТИТУТ ОХОРОНИ ҐРУНТІВ УКРАЇНИ".

Огороднійчук

Ігор Олександрович

Партнер Юридичної фірми «LAW OFFICES OF OMP» (лідер ринку Агробізнес №1 (ULF 2014)). Земельне, с/г, фінансове, банківське право, співавтор практ. посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я».

Гривнак

Катерина Богданівна

Управління захисту прав платників податків Асоціації платників податків України. Спеціалізується на питаннях плати за землю та місцевих податків і зборів. Державний радник податкової служби ІІІ рангу. Екс-заступник начальника відділу ДФС.

Мартинюк

Олена Антонівна

Начальник відділу інформаційного забезпечення Департаменту Державного земельного кадастру ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ УКРАЇНИ. Експерт проекту Світового банку Doing Business 2015 з питань реєстрації прав власності на нерухоме майно та Державного земельного кадастру. Експерт-тренер з питань земельних правовідносин навчального курсу для суддів Національної школи суддів України, викладач Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції Мін'юсту.

Кальніченко

Алла Георгіївна

Заступник Головного редактора журналу «ЗЕМЛЕВПОРЯДНИЙ ВІСНИК». Екс-керівник ЮРИДИЧНОГО УПРАВЛІННЯ та

Управління законодавчого регулювання та розвитку земельних відносин ДЕРЖКОМЗЕМУ.

Кіпріянова

Вікторія Юріївна

юрист Юридичної фірми «Law offices of OMP». Експерт Аналітичної платформи АПК. Співавтор посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я».
Спеціалізація: земельне право, сільськогосподарське право, нерухомість та будівництво. Проведення земельного аудиту сільськогосподарських підприємств.

Левтеров

 Кирил Володимирович

Партнер Юридичної фірми «Law offices of OMP». Співавтор посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я». Фахівець в сфері безпеки агробізнесу, земельного, сільськогосподарського (с/г), фінансового та банківського права.

Овчіннікова

Ольга Сергіївна

Юрист Юридичної  фірми «LAW OFFICES of OMP» (№1 лідер ринку "Агробізнес" (ULF 2014, 2015, 2016).

ЗУЄВИЧ

Леся Леонідівна

Начальник Управління забезпечення роботи ІІ Судової палати ВГСУ.
Викладач Національної школи суддів України. Досвід роботи в господарських судах 18 років. Один з розробників ряду постанов пленуму та інформаційних листів ВГСУ. Автор та співавтор книг і публікацій ("Вісник господарського судочинства", "Закон і Бізнес").

       

В програмі круглого столу:

День 1.

Земельна реформа 2017/2018! Нові великі зміни (пакетом). Судові новинки. До чого готуватися в 2018?

Прийнята стратегія України по державним с/г землям. Основні нововведення.
Удосконалення механізму управління в сфері розпорядження, використання та охорони земель с/г призначення державної власності. Контроль та порядок надання в оренду державних земель с/г призначення. Нові обмеження по виділенню, безкоштовній приватизації.

Що очікувати та як це вплине на земельні відносини в Україні. Вимоги МВФ, в т.ч. Щодо зняття мораторію на купівлю-продаж землі. Пікети під кабміном, ВРУ. Чого очікувати? Реалії. Про переоформлення землі, коли переходить право на землю під забудовою (оренда, власність). Зміни закону "про фермерські господарства". Нові вимоги до створення фг, отримання прав на землю... Що таке сімейне ФГ? Надання зем.ділянок для ведення фермерського господарства із земель державної та комунальної власності: новинки та обмеження.  Відумерла спадщина. Вирішення питання?

ü  Законопроекти:

Децентралізація. Адміністративна реформа в сфері земельних ресурсів та АПК! Землеустрій 2018! Що очікувати та хто буде розпоряджатися землями державної власності? Зміна повноважень місцевих органів по управлінню земельними ресурсами. Розподіл повноважень щодо розпорядження (передачі у власність (користування)), встановлення плати та контролю землі. Наслідки порушення повноважень. Втручання і компетенція прокурора.
• Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Їх обтяжень. Нові правили гри! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між реєстром речових прав на нерухоме майно і держгеокадастром, Який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.
• Антирейдерський закон. Що нового? Як захистити права власності на нерухомість?

• Договори оренди землі. Правила оформлення договорів оренди землі. Нові вимоги до договору оренди землі. Типова форма договору оренди – підводне каміння! Основні умови договору оренди, що варто залишити, а що виключити з договору оренди? Акт приймання-передачі земельної ділянки – ризики його відсутності. Нові правила оформлення: вимоги та спрощення. Новинки судової практики всу в питаннях оренди землі та інших питаннях. Як підготуватися до поновлення договорів завчасно? Як уникнути розірвання договору оренди?

• Найпоширеніші помилки при розширенні земельного банку чи захисту від дій конкурентів. Подвійна реєстрація. Що робити? Переважне право на поновлення договору оренди. Що робити, якщо ваше право порушено?

• Пайове майно колишніх ксп: благо чи спосіб отримання контролю над підприємством. Як набути у власність?

• Земля під пайовим майном колишніх ксп. Що сталося із землею після розпаювання? Як набути у власність ділянки під пайовим майном.

•. Удосконалення правових механізмів щодо відносин с/г землекористування та власності.
• Новинки судової практики ВСУ 2017/2018 (оренда землі та інше). Що потрібно знати щоб себе захистити?
• Плата за землю 2018. Адміністрування обов’язкових «земельних» платежів.

Штрафні санкції за порушення земельного законодавства!

Набуття прав на землю (користування, власність). Укладання договорів. Їх обтяжень.

Правовстановлюючі документи: підготовка та порядок укладання. Право власності на землю. Право оренди (суборенди). Постійне користування землею. Поділ, виділ, об'єднання земельних ділянок. Нові зміни законодавства у сфері землеустрою. Державні акти на право власності на ділянку та на право постійного користування: чинність та використання. Що робити з держактами?

Виправлення помилок, допущених у раніше виданих державних актах. Припинення прав на земельні ділянки. Припинення користування земельною ділянкою: як здійснити?

• Оренда землі. Управління орендованими землями. Правила оренди землі в Україні: хто та що може передавати в оренду. Оренда землі: можливості, заборони, обмеження. Реєстрація права оренди, договорів оренди. Обмеження на земельну ділянку. Встановлення, зняття, реєстрація обмежень на ділянку. Реєстрація обтяжень. Договір оренди землі. Укладення. Особливості держ.реєстрації. Вимоги до договорів оренди. Істотні умови: наслідки їх відсутності.Типова форма: ризики та наслідки. Обов’язковість. Особливості застосування. Реєстрація. Невід’ємні додатки: потрібні чи не потрібні. В яких випадках обов’язок виготовити додатки залишається, та як цього уникнути. Внесення змін до договору. Як можна оформити зміни до договору? Як провести реєстрацію змін до договору оренди, який був укладений до та після 2013 року. Форми орендної плати. Індексація орендної плати та індексація нормативної грошової оцінки землі: як уникнути подвійної індексації. Відповідальність за несплату орендної плати. Перегляд орендної плати:

мови та порядок.

Альтернативи орендним відносинам! Сервітут: земельний та особистий. Порядок встановлення (в т.ч. В судовому порядку), дія, випадки припинення. Договір сервітуту. Права, що виникають в особи, в інтересах якої встановлено сервітут. Проблеми правового регулювання зем.сервітуту. Припинення сервітуту. Емфітевзіс: право користування чужою земельно ділянкою для с/г потреб. Права та обов’язки сторін договору емфітевзису. Істотні умови договору. Особливості визначення виплат в договорі емфітевзісу. Особливості договору емфітевзісу для сільгосп потреб. Суперфіцій: право користування чужою земельною ділянкою для забудови. Підстави його виникнення / припинення. Договірна практика. Права та обов’язки сторін. Нові істотні умови договору. Правові наслідки припинення дії суперфіцію відносно подальшої долі зведених споруд. Сервітут, суперфіцій, емфітевзіс. Їх встановлення на держ./комунальних землях. Укладання договорів. Держреєстрація. Інвестиційні договори. Договір спільної діяльності. договір спільної обробки. Варіанти договірних конструкцій.

• Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Новий закон! Нові зміни. Увага новинка! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між реєстром речових прав на нерухоме майно і держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.  Що можна очікувати? Як діяти? Закон «про держ. Реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень»: нові правили гри! Колізії нового законодавства. Розширено перелік суб’єктів, які уповноважені реєструвати права на нерухоме майно, права оренди: до кого можна звертатися? Особливості держ. Реєстрації речових прав, оренди через сільські, селищні, міські ради та районні державні адміністрації. Акредитовані суб’єкти. Які права визнаються дійсними? Чи потрібно їх перереєстровувати? Реєстрація прав на землю, права оренди! Реєстрація прав на землю. Порядок, строки. Функції держ.реєстратора. Нові вимоги до місця реєстрації речових прав: розширено принцип екстериторіальності. Які документи (повний пакет) необхідні для державної реєстрації права на землю. Право власності на землю (земельну ділянку). Реєстрація та оформлення: при приватизації ділянки із земель державної та комунальної власності; на підставі договору; на підставі свідоцтва про спадщину. Переоформлення прав на земельну ділянку при «відумерлій» спадщині. Держ.реєстрація прав на ділянку та об’єкт нерухомості. Ділянка не оформлена, а нерухоме майно відчужується. Реєстрація оренди землі. Подовження договорів оренди землі. Реєстрація прав за новим договором оренди землі; внесення відомостей до реєстру прав про існуючий договір оренди землі; як діяти, коли договори оренди земельних ділянок були оформлені у минулі періоди; особливості реєстрації доповнень та змін до договорів оренди, суборенди, договорів оренди без кадастрових номерів; внесення відомостей до державного реєстру прав про продовження (поновлення) договору оренди землі; реєстрація прав оренди на декілька земельних ділянок за одним договором; реєстрація земельного сервітуту. Відумерла спадщина. Реєстрація прав оренди на земельні ділянки, які входять до складу відумерлої спадщини. Невитребувані паї. Реєстрація прав у разі поділу, виділу, об’єднання земельної ділянки. Процедура та необхідні документи. Реєстрація права сервітуту, емфівтевзису чи суперфіцію на земельну ділянку. Проблеми реєстрації. Виникнення права державної, комунальної власності, відсутність даних про ділянку, помилки у даних. Відмова у державній реєстрації прав на земельну ділянку. Підстави відмови. Скасування держ.реєстрації прав. Якщо судом скасовано державний акт, як зареєструвати припинення прав? Оскарження. Безкарність дій / бездіяльності держ.реєстраторів закінчується! Як уникнути відмови в держреєстрації права оренди? Як притягнути до відповідальності. Як стягнути шкоду з держ.реєстратора у зв’язку із незаконними діями / бездіяльністю?

• Державний земельний кадастр: повноваження, функції, порядок ведення та плани. Реєстрація ділянок та обмежень використання – практичні питання. перспективи. Предача функцій ДЗК до інших органів. Інтеграція з держреєстром прав, інформаційними системами та ін. Доступ до ДЗК. Доступ банкам, нотаріусам, землевпорядникам. Витяги з ДЗК. Довідки про наявність (відсутність) ділянок. Публічна кадастрова карта. Яку інформацію можемо отримати з публічної кадастрової карти? Пошук ділянок для придбання, оренди: с/г призначення, житлової забудови, комерційного призначення, промисловості. Формування земельної ділянки – оновлені процедури відповідно до змін в законодавстві в сфері землеустрою. Коли яку документацію розробляти? Реєстрація земельної ділянки. Внесення відомостей до дзк: реєстрація нової ділянки; відновлення та встановлення меж ділянок в натурі; поділ, об'єднання, виділ ділянок; внесення відомостей до ДЗК у разі поділу чи об’єднання ділянок; про частини ділянок. обмеження використання земельної ділянки (землі): внесення відомостей до ДЗК. Кадастровий номер. Дзк та ділянки, у яких відсутні кадастровий номер. Помилка в кадастровому номері. Помилки в ДЗК. Виправлення помилок у відомостях ДЗК. 

Плата за землю. Від нарахування до сплати. Зміни ПКУ! Розяснення ДФС! Нюанси застосування податкового законодавства з питань плати за землю. Плата за землю, як складова податку на нерухоме майно. Основні положення. Законодавча база. Компетенція сільських, селищних, міських рад по встановленню плати за землю, як місцевого податку. Порядок затвердження ставок податку місцевими радами. Нові особливості в застосуванні ставок земельного податку. Нормативно грошова оцінка землі, як база оподаткування. Порядок індексації нормативно грошової оцінки. Компетенція місцевих рад про введення нормативно грошової оцінки землі. Правильність її застосування при розрахунку розміру податку та орендної плати за землю. Форми плати за землю, визначені пку. Коли власник чи землекористувач стає платником плати за землю? Податки та застосування окремих договорів (оренда, сервітут, емфітевзис, суперфіцій). Розрахунок розміру податку юридичними особами та спд-фіз.особами. Нарахування податку громадянам. Дані дзк при розрахунку податку. Отримання витягу дзк про розмір нормативної грошової оцінки. Ризик правильності встановлення.

Особливості оподаткування земельних ділянок різних категорій в межах та за межами населених пунктів. Сільгосп угідь та інших земель сільськогосподарського призначення. Плата за земельні частки (паї). Ділянок громадського призначення, житлового фонду, кооперативів. Землі спеціального призначення. Визначення розміру податку (транспорт, зв"язок, оборона, землі історико-культурного, природоохоронного та іншого призначення). Землі водного фонду (озера, ставки, водосховища). Нюанси оподаткування. Нерухомість. Як розрахувати земельний податок під орендованими приміщеннями. Зокрема, у багатоповерховій житловій забудові. Оподаткування ділянок під придбаними у власність об’єктами нерухомого майна, їх частинами, під будинками (у спільній власності). Оподаткування землі у випадку переходу права власності на неї від одного власника до іншого. Сплата земельного податку платниками на спрощеній системі оподаткування. Орендна плата за землі державної та комунальної власності. Податкові особливості для різних категорій платників. Сплата коштів за іншими договорами землекористування. Скільки сплачувати та до яких бюджетів? Пільги. Хто може користуватись пільгами із земельного податку? Компетенція місцевих  рад щодо надання пільг із земельного податку. Декларація із земельного податку, орендної плати. Рекомендації щодо правильності її заповнення та подання до контролюючих органів. Строки та порядок сплати (земельного податку, орендної плати за землю). Оподаткування с/г підприємств на спрощеній системі (4 група єп). Критерії переходу. Об’єкти, база оподаткування. Порядок нарахування та сплати податку. Сплата земельного податку та орендної плати за землю платниками єдиного податку 4 групи. Застосування штрафних санкцій.


День 2.

Цільове призначення (ЦП): встановлення та зміна. Невідповідність. Штрафи! Зміни. Цільове призначення і функціональне використання: вплив на оподаткування, способи зміни. Процедура та документальне оформлення. Нові законодавчі зміни. Зміна цільового призначення (ЦП) земельних ділянок комунальної, державної власності, орендованих земель – механізми, практика, ризики. Особливості по деяких категоріях земель. Невідповідність цільового призначення (ЦП). Ризики. Штрафи!

• Земельні торги (аукціони). Продаж земель державої та комунальної власності. Детальний аналіз змін закону «про внесення змін до земельного кодексу щодо проведення земельних торгів» (діє з 3.04.2016). які землі можна отримати без аукціону? Необхідно проводити земельні торги у випадках: передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства, ведення осг, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів, для городництва. Право оренди, емфітевзису, суперфіцію як предмет торгів. Коли права не виставляються на торги. Механізм перепродажу прав (оренди, суперфіцію, емфітевзису). Визначення умов оренди і суперфіцію для аукціону. Розробка містобудівного обґрунтування для земельних ділянок, що продаються під забудову. Критерії встановлення розміру орендної плати та плати за суперфіцій. Початкова вартість: нормативна чи експертна оцінка? Технічний паспорт зем.ділянки, яка виставляється на торги. Його підготовка. Торги. Правові передумови проведення земельних аукціонів. Опублікування інформації про торги. Визначення лотів. Порядок проведення торгів і правозастосовна практика. Повторні торги. Визнання торгів такими, що не відбулися. Вирішення спорів по результатам торгів. Витрати, понесені організатором або виконавцем торгів на підготовку лотів до проведення торгів, відшкодовуються переможцем торгів.

Сільськогосподарські землі (с/г). Операції з земельними паями. Угоди з ділянками с/г призначення. Ризики дозволених операцій. Доручення, довіреність - законність застосування. Міна чи обмін мораторних земель – визначаємося з термінами для практичної реалізації. Дарування. Успадкування. Будівництво на землях с/г призначення. Що можна будувати на сільгосп землях? Дозвільний алгоритм при забудові земельних ділянок с/г призначення. «мораторій». Як впливає на можливість забудови. Операції з земельними ділянками на які мораторій не розповсюджується.

Регулювання земельного банку. Набір земельного банку: на що звернути увагу? Договірні альтернативи оренди землі: емфітевзис, суперфіцій. Суборенда, договори обробітку землі, інвестиційні договори. Набуття права власності на землі сільськогосподарського призначення: законні механізми. Обмін земельними ділянками. На що звернути увагу щоб не позбутися права власності? Проблеми зі спадкоємцями. Управління землями померлих. Законодавчі ініціативи щодо оформлення відумерлої спадщини. Особливості використання польових доріг. Що робити щоб уникнути відповідальності? Процедура оформлення пайового майна. З чого почати? На що звернути особливу увагу щоб уникнути судових спорів? Покроковий алгоритм оформлення пайового манна. Порушення переважного права на купівлю майнових сертифікатів – що робити та можливі наслідки. Розпаювання земель КСП. Як набути право власності на землю під господарськими будівлями та дворами колишнього ксп? Сівозміни. Проект сівозмін: «+» та «-» відсутності та наявності. Розробка, узгодження, затвердження і реалізація проектів - практичні питання. Як знизити вартість? Штрафи (адмін.відповідальність): за кожну ділянку окремо, чи 1 на господарство? Оренда земель державної та комунальної власності. Зміна правил проведення земельних торгів (аукціонів). 

Особливо цінні землі. Особливості набуття прав. Землі житлової та громадської забудови, енергетики, транспорту, звязку, промисловості, оборони в 2018р. Землі енергетики та зв’язку. Використання земель спец.призначення. Реєстрація прав на ділянки спец.призначення. Обмеження по суб’єктному складу. Реєстрація прав на земельні ділянки спец.призначення. Проблемні питання. Встановлення сервітуту, права постійного користування. Порядок відводу земель в межах прибережно-захистних смуг. Землі промисловості. Інвентаризація земель промислових підприємств. Розміщення промислових об’єктів на с/г землях. Відведення нових земельних ділянок (в т.ч. Під промислові цілі).

Нерухомість. Земля під об’єктами нерухомості. Земля для будівництва. Поняття нерухомого майна (нерухомої речі, нерухомості): земельна ділянка, будинок, будівля, споруда. Право власності на землю під об’єктами нерухомості. Підтвердження власності. Спільна власність на землю при спільній власності на нерухомість. Оформлення прав на землю під існуючими об'єктами: скільки і як. Отримання земельної ділянки під будівництво із земель державної та комунальної власності. Нові умови угод відносно відчуження нерухомості.

  • Перехід права власності / оренди при переході права власності при будівництві. Визначення розміру ділянки та присвоєння кадастрового номеру при відчуженні частини об’єкту нерухомого майна. Отримання кадастрового номера при відчужені частини (долі) нерухомості та нерухомості, яка є частиною іншого об’єкту (квартира, приміщення, офіс, паркомісце). Правові наслідки неоформленної землі під нерухомістю.

Земельні спори 2017/2018. Коментар судової та господарської практики!

ВББ для агробізнесу: володій бізнесом безпечно! Базові поняття безпеки володіння аграрним бізнесом: оформлення прав акціонерів; оформлення прав на активи підприємств; з чого почати, якщо на сьогодні не все ідеально. Стандартні та не очевидні засоби захисту рослин активів. Основні ризики і тенденції заволодіння майном аграрних підприємств: деградація підходів і силові сценарії. Якщо за вами слідкують, це не означає, що у вас параноя. Що робити в разі, якщо все ж таки ваше підприємство стало об’єктом нападу. Алгоритм захисту від рейдерських атак в регіонах україни!  Офіційна версія та реальна ситуація.

  • Контроль за використанням та охороною земель. Перевірки земельного законодавства – нова практика. Що та як перевіряють? Землі сільськогосподарського призначення та промисловості як об’єкт перевірок. Нові штрафні санкції. План контрою за використанням і охороною земель. Критерії ризиків. 

Вартість участі в семінарі 3350,00 гривень (Без ПДВ)

Вартість участі в 1 дні семінару (на вибір) – 2350,00 без ПДВ

Регистрация: (044) 221-69-87, (067) 536-09-01

 

Регистрация на семинар

Центр Информ-киев, Чп