ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ з 01.01.2019.
ОРЕНДА, СУБОРЕНДА ЗЕМЛІ. Нові Закони - нові правила. ВСЕ ПРО ЗЕМЛЮ. Документальне оформлення операцій. НОВІ ЗАКОНИ. НОВІ ЗМІНИ. Практика їх застосування.

14-15 лютого 2019 року

28-29 березня 2019 року

 

Доповідачі:

 

Кобилянський

Віктор Ананієвич

Відомий адвокат. Один з авторів земельного кодексу України. Один з найкращих фахівців-практиків України в галузі земельного права. Співавтор книг в сфері земельного права. Автор сотень статей та публікацій.

Близнюк

Павло Михайлович

Контроль за використанням і охороною земель, ДУ "ІНСТИТУТ ОХОРОНИ ҐРУНТІВ УКРАЇНИ".

Орлов Микола

Керуючий партнер ЮФ «LAW OFFICES OF OMP». No.1 Agribusiness Law Firm in Ukraine. Спеціалізація: земельне право, нерухомість, будівництво, фінансове та банківське право, податкове право. Входить в  ТОР 100 кращих експертів України.

Огороднійчук

Ігор Олександрович

Партнер Юридичної фірми «LAW OFFICES OF OMP» (лідер ринку Агробізнес №1 (ULF 2014)). Земельне, с/г, фінансове, банківське право, співавтор практ. посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я».

Мартинюк

Олена Антонівна

Начальник відділу інформаційного забезпечення Департаменту Державного земельного кадастру ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ УКРАЇНИ. Експерт проекту Світового банку Doing Business 2015 з питань реєстрації прав власності на нерухоме майно та Державного земельного кадастру. Експерт-тренер з питань земельних правовідносин навчального курсу для суддів Національної школи суддів України, викладач Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції Мін'юсту.

Кальніченко

Алла Георгіївна

Заступник Головного редактора журналу «ЗЕМЛЕВПОРЯДНИЙ ВІСНИК». Екс-керівник ЮРИДИЧНОГО УПРАВЛІННЯ та

Управління законодавчого регулювання та розвитку земельних відносин ДЕРЖКОМЗЕМУ.

Кіпріянова

Вікторія Юріївна

юрист Юридичної фірми «Law offices of OMP». Експерт Аналітичної платформи АПК. Співавтор посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я».
Спеціалізація: земельне право, сільськогосподарське право, нерухомість та будівництво. Проведення земельного аудиту сільськогосподарських підприємств.

Левтеров

 Кирил Володимирович

Партнер Юридичної фірми «Law offices of OMP». Співавтор посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я». Фахівець в сфері безпеки агробізнесу, земельного, сільськогосподарського (с/г), фінансового та банківського права.

Овчіннікова

Ольга Сергіївна

Юрист Юридичної  фірми «LAW OFFICES of OMP» (№1 лідер ринку "Агробізнес" (ULF 2014, 2015, 2016).

       

 

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ:

День І.

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА з 1 січня 2019.  СУДОВІ НОВИНКИ.

ЗАКОН ЩОДО КОЛЕКТИВНИХ ЗЕМЕЛЬ. КЛЮЧОВІ ЗМІНИ ЗАКАНОДАВСТВА ДЛЯ АГРАРІЇВ. Перспективи та нові можливості.

1. Невитребувані паї та нерозподілені земельні ділянки.

2. Фактичне землекористування. Польові дороги, лісосмуги, «шахматка», меліоративні землі… – оренда.

3. Масив земель сільськогосподарського призначення – готуємось до нововведень 2019.

4. Переважне право оренди решти земель земельного масиву: земельний масив, хто буде мати переважне право та як його реалізувати.

5. Обмін ділянками в масиві земель сільськогосподарського призначення.

Консолідація земель через міну. Процедура обміну орендованих земель. Чи працюватиме міна для власників земельних ділянок. Обмін земель та мораторій. Міна приватних земель на державні/комунальні.

6. Прощавай колгосп! Землі колективної власності (доля вирішена?)

7. Нові преференції для сімейних фермерських господарств.

8. Зміни щодо емфітевзису, сервітуту, меліорації: до чого готуватися та як захиститися.  Максимальні строки емфітевзису, мінімальні для меліорації. Сервітут на право розміщення (переміщення, пересування) об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем

9. Розширення поняття сільськогосподарський товаровиробник для цілей застосування спрощеної системи оподаткування  (включення фізичних осіб-підприємців фермерів).

Хто може претендувати на сплату єдиного податку 4 групи. Порядок реєстрації та критерії для сімейних фермерських господарств.

10. Реєстрація речових прав. Які зміни передбачаються в законодавстві?

11. ДЗК. Зміни до законодавства щодо виправлення помилок в ДЗК та інвентаризації земельних масивів

12. Новий порядок НГО з 17.07.2018р. Зміни до законодавства щодо порядку проведення нормативної грошової оцінки землі. Плата за користування може збільшитись з 20% до 300%.

13. Аграрне рейдерство.

14. ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ.

15. Прийнята СТРАТЕГІЯ України по державним с/г землям.

16. ЗАКОНОПРОЕКТИ: №7060: Щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності
17. Про переоформлення землі, коли переходить право на землю під забудовою (оренда, власність).

18. Вимоги МВФ, в т.ч. щодо зняття мораторію на купівлю-продаж землі. Рішення ЄСПЛ. Рішення ВС. Пікети під Кабміном, ВРУ. Чого очікувати? Реалії.  Чи стало зняття мораторію ближче через рішення ЄСПЛ – який варіант розвитку подій стає найбільш ймовірним.

19. ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ прав на землю та нерухомість.

20. Удосконалення правових механізмів щодо відносин с/г землекористування та власності.
21. Електронні земельні торги 2019! Прийнято Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів».

22. ДОГОВОРИ ОРЕНДИ землі 2019 + ШАБЛОН ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ (рекомендований).
23. Новинки судової практики Верховного Суду (оренда землі та інше). Що потрібно знати щоб себе захистити?

24. ШТРАФНІ САНКЦІЇ за порушення земельного законодавства. Штрафи за фактичне використання ділянки. Шкода (збитки), завдані самовільним використанням земельної ділянки.
Зміна судової практики Верховного суду.

НАБУТТЯ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ 2019 (Користування, Власність).

УКЛАДАННЯ ДОГОВОРІВ. Їх обтяжень.

ОРЕНДА (СУБОРЕНДА) ЗЕМЛІ з 01.01.2019.

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ + рекомендований шаблон договору оренди.

АЛЬТЕРНАТИВИ ОРЕНДНИМ ВІДНОСИНАМ

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ ТА НЕРУХОМІСТЬ. Новий Закон. Нові зміни. 

Реєстрація ПРАВ НА ЗЕМЛЮ, ПРАВА ОРЕНДИ (+ в скорочені строки). Р

ДЕРЖАВНИЙ ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР: повноваження, функції, порядок ведення та плани на 2019р. РЕЄСТРАЦІЯ ДІЛЯНОК та ОБМЕЖЕНЬ ВИКОРИСТАННЯ – практичні питання.

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ в 2019 році. Нові норми ПКУ та нові узагальнюючі податкові консультації від ДФС. ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ різних категорій земель, (сільськогосподарських  угідь та інших земель с/г призначення; земель, зайнятих житловим фондом; забудованих земель за межами населених пунктів).

ЄДИНИЙ ПОДАТОК 4 групи:  Оподаткування сільськогосподарських підприємств на спрощеній системі (4 група єдиного податку): критерії переходу, об’єкти та база оподаткування, порядок нарахування та сплати податку. Сплата земельного податку та орендної плати за землю платниками єдиного податку 4 групи.  Індексація НГО земель при обчисленні розміру єдиного податку 4 групи. Верховний суд. Ставки орендної плати за держ. та комун. землі повинні  відповідати пп. 288.5.1ПКУ. Та є підставою для пергляду розміру орендної плати. Сплата зем. податку в новому розмірі виникає незалежно від внесення змін до договору оренди. Аналіз судової практики.


День ІІ.

ЦІЛЬОВЕ ПРИЗНАЧЕННЯ (ЦП): встановлення та зміна. Невідповідність. ШТРАФИ. Зміни.

ЗЕМЕЛЬНІ ТОРГИ (АУКЦІОНИ). Продаж земель Державої та Комунальної власності.

ОСОБЛИВО ЦІННІ ЗЕМЛІ. Особливості набуття прав. ЗЕМЛІ ЖИТЛОВОЇ ТА ГРОМАДСЬКОЇ ЗАБУДОВИ, ЕНЕРГЕТИКИ, ТРАНСПОРТУ, ЗВЯЗКУ, ПРОМИСЛОВОСТІ, ОБОРОНИ в 2019р.  НЕРУХОМІСТЬ. ЗЕМЛЯ ПІД ОБ’ЄКТАМИ НЕРУХОМОСТІ. ЗЕМЛЯ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА. 

СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ЗЕМЛІ (С/Г).

БУДІВНИЦТВО НА ЗЕМЛЯХ С/Г ПРИЗНАЧЕННЯ. Що можна будувати на сільгосп землях?
Дозвільний алгоритм при забудові земельних ділянок с/г призначення. «Мораторій». Як впливає на можливість забудови. Операції з земельними ділянками на які мораторій не розповсюджується.
ПРИДБАННЯ / ПРОДАЖ ТА ОЦІНКА АГРОБІЗНЕСУ. РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО БАНКУ. ПАЙОВЕ МАЙНО КОЛИШНІХ КСП.
ЗЕМЕЛЬНІ СПОРИ 2019! Зміни практики Верховним судом! Правові висновки 2018.

КОНТРОЛЬ за використанням та охороною земель. ПЕРЕВІРКИ земельного законодавства – нова практика. Що та як перевіряють? Землі сільськогосподарського призначення та промисловості як об’єкт перевірок. Нові штрафні санкції. План контрою за використанням і охороною земель. Критерії ризиків.

 

Всі питання розглядаються з урахуванням ВСІХ ЗМІН законодавства, практики на дату семінару.

 

Вартість участі в семінарі 3450,00 гривень (Без ПДВ)

 

Вартість участі в 1 дні семінару (на вибір) – 2550,00 без ПДВ

Регистрация: (044) 221-69-87, (067) 536-09-01

 

Регистрация на семинар

Центр Информ-киев, Чп