09-10 квітня 2020 року

Конференція:

Ринок землі з 01.10.2020.

Земельні відносини.
Оренда, суборенда землі. Нові закони - нові правила. Все про землю. Документальне оформлення операцій. Нові закони. Нові зміни. Практика їх застосування.

 

Доповідачі:

 

Кобилянський

Віктор Ананієвич

Відомий адвокат. Один з авторів земельного кодексу України. Один з найкращих фахівців-практиків України в галузі земельного права. Співавтор книг в сфері земельного права. Автор сотень статей та публікацій.

Близнюк

Павло Михайлович

Контроль за використанням і охороною земель, ДУ "ІНСТИТУТ ОХОРОНИ ҐРУНТІВ УКРАЇНИ".

Огороднійчук

Ігор Олександрович

Партнер Юридичної фірми «LAW OFFICES OF OMP» (лідер ринку Агробізнес №1 (ULF 2014)). Земельне, с/г, фінансове, банківське право, співавтор практ. посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я».

Мартинюк

Олена Антонівна

Начальник відділу інформаційного забезпечення Департаменту Державного земельного кадастру ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ УКРАЇНИ. Експерт проекту Світового банку Doing Business 2015 з питань реєстрації прав власності на нерухоме майно та Державного земельного кадастру. Експерт-тренер з питань земельних правовідносин навчального курсу для суддів Національної школи суддів України, викладач Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції Мін'юсту.

Кальніченко

Алла Георгіївна

Заступник Головного редактора журналу «ЗЕМЛЕВПОРЯДНИЙ ВІСНИК». Екс-керівник ЮРИДИЧНОГО УПРАВЛІННЯ та Управління законодавчого регулювання та розвитку земельних відносин ДЕРЖКОМЗЕМУ.

Кіпріянова

Вікторія Юріївна

юрист Юридичної фірми «Law offices of OMP». Експерт Аналітичної платформи АПК. Співавтор посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я».
Спеціалізація: земельне право, сільськогосподарське право, нерухомість та будівництво. Проведення земельного аудиту сільськогосподарських підприємств.

Левтеров

 Кирил Володимирович

Партнер Юридичної фірми «Law offices of OMP». Співавтор посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я». Фахівець в сфері безпеки агробізнесу, земельного, сільськогосподарського (с/г), фінансового та банківського права.

Овчіннікова

Ольга Сергіївна

Юрист Юридичної  фірми «LAW OFFICES of OMP» (№1 лідер ринку "Агробізнес" (ULF 2014, 2015, 2016).

       


 

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ:

День 1.

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА 2019/2020. 

 

Проект Закону № 2178 «Про внесення змін в деякі заонодавчі акти України про ринок сільскогосподрських земель»

В планах Держави відкрити ринок землі (покупка/продаж) тільки громадянам України.

 

Змінилися умови зняття заборони на відчуження ділянок с/г  призначення. Урядовий законопроект № 2178 передбачає: з 1 жовтня 2020 року право купувати землі с/г призначення отримають українські фізичні та юридичні особи – зокрема засновниками яких є іноземці та особи без громадянства.

 

Зазначена можливість для юросіб, засновниками яких є іноземці, та осіб без громадянства: купувати землю після 2024 року. Ця норма не розповсюджується на юросіб з іноземною часткою в капіталі, якщо вони вже використовували земельні ділянки на правах оренди чи емфітевзису та зареєстровані в Україні протягом трьох років

 

Переглянуто обмеження концентрації земель у власності однієї особи чи компанії: обласний ліміт зменшений до 8% та встановлено додаткове обмеження – до 35% с/г угідь в межах однієї ОТГ.

 

1. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

1.1. Єдиний масив: обмін правами оренди та усунення черезсмужжя («шахматки»).

1.2. Як законно використовувати польові (проектні) дороги?

1.3. Прощавай колгосп (що буде з колективною власністю на землю та земельними частками (паями)?).

1.4. Нові обмеження для емфітевзису та міни сільськогосподарськими землями.

1.5. Як вплине новий закон на стан рейдерства в агробізнесі?

2. Мораторій на продаж земл, знято?: аналіз поточної ситуації та прогнозовані зміни.

3. Плата за землю.

3.1. Тотальна переоцінка сільськогосподарських земель: як користуватися наявними результатами?

3.2. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки як база оподаткування. Чи потрібно замовляти НГО самостійно? Коли потрібно отримувати новий витяг з НГО? Коли його подавати в податкову?

3.3. Земельний податок та орендна плата за земельні ділянки без НГО.

Плата за землю.

• Загальні положення ПКУ щодо плати за землю, як місцевого податку.

 • Форми плати за землю, визначені ПКУ. Платники та об’єкт оподаткування.

 • Компетенція сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад по встановленню плати за землю.

Зміни до рішень протягом бюджетного року.

 • Нові ставки земельного податку. Які ставки земельного податку застосовувати: згідно з ПКУ чи за рішеннями місцевих рад?

ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ різних категорій земель, (сільськогосподарських  угідь та інших земель с/г призначення; земель, зайнятих житловим фондом; абудованих земель за межами населених пунктів).

 • Оподаткування ЗД під придбаними у власність та орендованими об’єктами нерухомості та їх частинами.

 • Оподаткування землі у випадку переходу права власності від одного власника до іншого.

  • Спрощена система оподаткування та плата за землю.

  • Орендна плата за землі державної та комунальної власності.

Зміна розмірів орендної плати у 2020. Податкові нюанси для різних категорій платників.
 • Податки та застосування окремих договорів (сервітут, емфітевзис, суперфіцій).

 • Сплата коштів за іншими договорами землекористування. Скільки сплачувати та до яких бюджетів.
 • Пільги із земельного податку (ЗП). Хто може користуватись пільгами. Нові зміни у користуванні пільгою для громадян.

Компетенція місцевих рад щодо надання пільг.

 • Розрахунок суми земельного податку юридичними особами.

 • Як нараховується ЗП громадянам.

 • Строки та порядок сплати земельного  податку та орендної плати за землю до місцевих бюджетів.

 

Землі громад 2020: ральність та перспективи

1. Якими землями сьогодні володіють громади.

2. Нові та/або уточнюючі поняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» № 2498 від 20.08.2018

3. Припинення КСП: реорганізація та ліквідація.

4. Які землі перейшли у комунальну власність та як правильно їх оформити. Землі, передані Держгеокадастром у комунальну власність, колективні землі, землі відумерлої спадщини.

5. Шляхи розпорядження землями, які перейшли у власність територіальних громад.

6. Інвентаризація земель та земельний аудит: в чому різниця та з чого починати.

7. Практичні кейси громад, що провели земельний аудит.    


ЄДИНИЙ ПОДАТОК 4 групи:

 • Оподаткування сільськогосподарських підприємств на спрощеній системі (4 група єдиного податку): критерії переходу, об’єкти та база оподаткування, порядок нарахування та сплати податку.
 • Сплата земельного податку та орендної плати за землю платниками єдиного податку 4 групи. 

 •Індексація НГО земель при обчисленні розміру єдиного податку 4 групи.

 • Верховний суд. Ставки орендної плати за держ. та комун. землі повинні  відповідати пп.288.5.1ПКУ. Та є підставою для пергляду розміру орендної плати. Сплата зем. податку в новому розмірі виникає незалежно від внесення змін до договору оренди. Аналіз суд. практики.

4.    Первинний ринок сільськогосподарських земель:

4.1. Хто і як може отримати землю безкоштовно?

4.2. Загальна процедура проведення земельних торгів.

4.3. Нюанси набуття права оренди на торгах: типовий договір, агрохімічний паспорт, строк внесення орендної плати, санкції.

4.4. Яких змін очікувати в оренді приватних земель?

Законопроекти.
• Антирейдерський закон. Що нового? Як захистити права власності на нерухомість?

• Прийнята стратегія України по державним с/г землям. Основні нововведення. 

Удосконалення механізму управління в сфері розпорядження, використання та охорони земель с/г призначення державної власності.

•Про переоформлення землі, коли переходить право на землю під забудовою (оренда, власність). Зміни закону "про фермерські господарства". Нові вимоги до створення ФГ, отримання прав на землю... Що таке сімейне ФГ?

Надання зем.ділянок для ведення фермерського господарства із земель державної та комунальної власності: новинки та обмеження.

• Відумерла спадщина. Вирішення питання?

•Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Їх обтяжень. Нові правили гри! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між реєстром речових прав на нерухоме майно і держгеокадастром, Який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі. 

• Набуття прав на землю (користування, власність). Правовстановлюючі документи:

Підготовка та порядок укладання. Право власності на землю. Право оренди (суборенди).

остійне користування землею. Поділ, виділ, об'єднання земельних ділянок. Нові зміни законодавства у сфері землеустрою. Державні акти на право власності на ділянку та на право постійного користування: чинність та використання. Що робити з держактами?

иправлення помилок, допущених у раніше виданих державних актах.

• Договори оренди землі. Правила оформлення договорів оренди землі. Нові вимоги до договору оренди землі. Типова форма договору оренди. Основні умови договору оренди. Акт приймання-передачі земельної ділянки. Нові правила оформлення: вимоги та спрощення. Новинки судової практики всу в питаннях оренди землі та інших питаннях.
• Оренда землі. Реєстрація. Обмеження на земельну ділянку. Встановлення, зняття, реєстрація обмежень на ділянку. Реєстрація обтяжень. Договір оренди землі. Укладення. Особливості держ.реєстрації. Вимоги до договорів оренди. Істотні умови: наслідки їх відсутності. Типова форма: ризики та наслідки. Обов’язковість. Особливості застосування. Реєстрація. Як провести реєстрацію змін до договору оренди, який був укладений до та після 2013 року. Форми орендної плати. Індексація орендної плати та індексація нормативної грошової оцінки землі: як уникнути подвійної індексації.
Альтернативи орендним відносинам. Сервітут: земельний та особистий. Порядок встановлення (в т.ч. В судовому порядку), дія, випадки припинення. Емфітевзіс: право користування чужою земельно ділянкою для с/г потреб. Істотні умови договору. Суперфіцій: право користування чужою земельною ділянкою для забудови. Підстави його виникнення / припинення. Права та обов’язки сторін. Сервітут, суперфіцій, емфітевзіс. Їх встановлення на держ./комунальних землях. Укладання договорів. Держреєстрація.

Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Новий закон! Нові зміни. Увага новинка! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між реєстром речових прав на нерухоме майно і держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.  Що можна очікувати? Закон «про держ. Реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень»: нові правили гри! Колізії нового законодавства. Розширено перелік суб’єктів, які уповноважені реєструвати права на нерухоме майно, права оренди: до кого можна звертатися? Особливості держ. Реєстрації речових прав, оренди через сільські, селищні, міські ради та районні державні адміністрації. Акредитовані суб’єкти. Які права визнаються дійсними? Чи потрібно їх перереєстровувати? Реєстрація прав на землю. Порядок, строки. Функції держ.реєстратора. Які документи (повний пакет) необхідні для державної реєстрації права на землю. Право власності на землю (земельну ділянку). Реєстрація та оформлення: при приватизації ділянки із земель державної та комунальної власності; на підставі договору; на підставі свідоцтва про спадщину. Переоформлення прав на земельну ділянку при «відумерлій» спадщині. Держ.реєстрація прав на ділянку та об’єкт нерухомості. Відумерла спадщина. Реєстрація прав оренди на земельні ділянки, які входять до складу відумерлої спадщини. Невитребувані паї. Проблеми реєстрації. Виникнення права державної, комунальної власності, відсутність даних про ділянку, помилки у даних. Якщо судом скасовано державний акт, як зареєструвати припинення прав? Оскарження. Безкарність дій/бездіяльності  ерж.реєстраторів закінчується.
• Державний земельний кадастр: повноваження, функції, порядок ведення та плани. Реєстрація ділянок та обмежень використання – практичні питання. перспективи. Предача функцій дзк до інших органів. Інтеграція з держреєстром прав, інформаційними системами та ін. Доступ до дзк. Доступ банкам, нотаріусам, землевпорядникам. Витяги з ДЗК. Довідки про наявність (відсутність) ділянок. Публічна кадастрова карта. Яку інформацію можемо отримати з публічної кадастрової карти? Пошук ділянок для придбання, оренди: с/г призначення, житлової забудови, комерційного призначення, промисловості. Внесення відомостей до дзк. Кадастровий номер. Дзк та ділянки, у яких відсутні кадастровий номер. Помилка в кадастровому номері. Помилки в ДЗК. Виправлення помилок у відомостях ДЗК. 

 

День 2.

Децентралізація. Адміністративна реформа в сфері земельних ресурсів та АПК. Землеустрій! Що очікувати та хто буде розпоряджатися землями державної власності? Зміна повноважень місцевих органів по управлінню земельними ресурсами. Розподіл повноважень. Наслідки порушення повноважень. Втручання і компетенція прокурора.

• Цільове призначення (ЦП): встановлення та зміна. Зміни. Цільове призначення і функціональне використання: вплив на оподаткування, способи зміни. Процедура та документальне оформлення. Нові законодавчі зміни. Зміна цільового призначення (цп) земельних ділянок комунальної, державної власності, орендованих земель. Невідповідність цільового призначення (цп). Ризики. Штрафи!

• Земельні торги (аукціони). Продаж земель державої та комунальної власності. Детальний аналіз змін закону «про внесення змін до земельного кодексу щодо проведення земельних торгів». Необхідно проводити земельні торги у випадках: передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства, ведення осг, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів, для городництва. Розробка містобудівного обґрунтування для земельних ділянок, що продаються під забудову. Критерії встановлення розміру рендної плати та плати за суперфіцій. Початкова вартість: нормативна чи експертна оцінка? Технічний паспорт зем.ділянки, яка виставляється на торги. Його підготовка. Торги. Правові передумови проведення земельних аукціонів. Опублікування інформації про торги. Визначення лотів. Порядок проведення торгів і правозастосовна практика. Повторні торги. Визнання торгів такими, що не відбулися. Вирішення спорів по результатам торгів. Витрати, понесені організатором або виконавцем торгів на підготовку лотів до проведення торгів, відшкодовуються переможцем торгів.

• Сільськогосподарські землі (с/г). Операції з земельними паями. Угоди з ділянками С/Г призначення. Ризики дозволених операцій. «мораторій». Як впливає на можливість забудови. Операції з земельними ділянками на які мораторій не розповсюджується.
• Регулювання земельного банку. Набір земельного банку: на що звернути увагу? Договірні альтернативи оренди землі: емфітевзис, суперфіцій. Набуття права власності на землі сільськогосподарського призначення: законні механізми. Обмін земельними ділянками. Проблеми зі спадкоємцями. Управління землями померлих. Законодавчі ініціативи щодо оформлення відумерлої спадщини. Особливості використання польових доріг. Що робити щоб уникнути відповідальності? З чого почати? На що звернути особливу увагу щоб уникнути судових спорів? Сівозміни. Проект сівозмін: «+» та «-» відсутності та наявності. Зміна правил проведення земельних торгів (аукціонів). 

•Особливо цінні землі. Особливості набуття прав. Землі житлової та громадської забудови, енергетики, транспорту, звязку, промисловості, оборони в. Землі енергетики та зв’язку. Використання земель спец.призначення. Реєстрація прав на ділянки спец.призначення. Обмеження по суб’єктному складу. Реєстрація прав на земельні ділянки спец.призначення. Проблемні питання. Встановлення сервітуту, права постійного користування. Землі промисловості.
• Нерухомість. Земля під об’єктами нерухомості. Земля для будівництва. Поняття нерухомого майна. Право власності на землю під об’єктами нерухомості. Підтвердження власності. Оформлення прав на землю під існуючими об'єктами: скільки і як. Отримання земельної ділянки під будівництво із земель державної та комунальної власності. Нові умови угод відносно відчуження нерухомості.

 • перехід права власності / оренди при переході права власності при будівництві. Отримання кадастрового номера при відчужені частини (долі) нерухомості та нерухомості, яка є частиною іншого об’єкту (квартира, приміщення, офіс, паркомісце). Правові наслідки неоформленної землі під нерухомістю. 

ВББ для агробізнесу: володій бізнесом безпечно. Базові поняття безпеки володіння аграрним бізнесом: оформлення прав акціонерів; оформлення прав на активи підприємств; з чого почати, якщо на сьогодні не все ідеально. Стандартні та не очевидні засобизахисту рослин активів. Основні ризики і тенденції заволодіння майном аграрних підприємств: деградація підходів і силові сценарії. Якщо за вами слідкують, це не означає, що у вас параноя. Що робити в разі, якщо все ж таки ваше підприємство стало об’єктом нападу. Алгоритм захисту від рейдерських атак в регіонах україни!  Офіційна версія та реальна ситуація.

Контроль за використанням та охороною земель. Перевірки земельного законодавства – нова практика. Що та як перевіряють? Землі сільськогосподарського призначення та промисловості як об’єкт перевірок. Нові штрафні санкції. План контрою за використанням і охороною земель. Критерії ризиків.

• Новинки судової практики ВСУ

Всі питання розглядаються з урахуванням ВСІХ ЗМІН законодавства, практики на дату семінару.

 

 

Вартість участі в конференції 3750,00 гривень (Без ПДВ)

 

Вартість участі в 1 дні конференції (на вибір) – 2750,00 без ПДВ

 

місце проведення: м. Київ, вул. Михайлівська,1/3, готель «Козацький». При поселенні в готель діє знижка -15% від вартості номеру

Регистрация: (044) 221-69-87, (067) 536-09-01

 

Регистрация на семинар