ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ 2019.

Плата за землю. Антирейдерський закон. Договор  оренди. Документальне оформлення земельних операцій. Державний земельний кадастр. Землі сільськогосподарського призначення

 

12 липня 2019 року (м. Одеса)

Готель «Гагарін», вул. Гагаринське плато,56

 

Кіпріянова

Вікторія Юріївна

юрист Юридичної фірми «Law offices of OMP». Експерт Аналітичної платформи АПК. Співавтор посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я».
Спеціалізація: земельне право, сільськогосподарське право, нерухомість та будівництво. Проведення земельного аудиту сільськогосподарських підприємств.

В программе семинара:

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА 2019.

 

1. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

1.1. Єдиний масив: обмін правами оренди та усунення черезсмужжя («шахматки»).

1.2. Як законно використовувати польові (проектні) дороги?

1.3. Прощавай колгосп! (що буде з колективною власністю на землю та земельними частками (паями)?).

1.4. Нові обмеження для емфітевзису та міни сільськогосподарськими землями.

1.5. Як вплине новий закон на стан рейдерства в агробізнесі?

 

2. Мораторій-2019: аналіз поточної ситуації та прогнозовані зміни.

 

3. Плата за землю.

3.1. Тотальна переоцінка сільськогосподарських земель: як користуватися наявними результатами?

3.2. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки як база оподаткування. Чи потрібно замовляти НГО самостійно? Коли потрібно отримувати новий витяг з НГО? Коли його подавати в податкову?

3.3. Земельний податок та орендна плата за земельні ділянки без НГО.

4.    Первинний ринок сільськогосподарських земель:

4.1. Хто і як може отримати землю безкоштовно?

4.2. Загальна процедура проведення земельних торгів.

4.3. Нюанси набуття права оренди на торгах: типовий договір, агрохімічний паспорт, строк внесення орендної плати, санкції.

4.4. Яких змін очікувати в оренді приватних земель?

 

 

Законопроекти.

Антирейдерський закон. Що нового? Як захистити права власності на нерухомість?

 

• Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Їх обтяжень. Нові правили гри! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між реєстром речових прав на нерухоме майно і держгеокадастром, Який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.

 

• Набуття прав на землю (користування, власність). Правовстановлюючі документи: підготовка та порядок укладання. Право власності на землю. Право оренди (суборенди). Постійне користування землею. Поділ, виділ, об'єднання земельних ділянок. Нові зміни законодавства у сфері землеустрою. Державні акти на право власності на ділянку та на право постійного користування: чинність та використання. Що робити з держактами? Виправлення помилок, допущених у раніше виданих державних актах.

 

• Договори оренди землі. Правила оформлення договорів оренди землі. Нові вимоги до договору оренди землі. Типова форма договору оренди. Основні умови договору оренди. Акт приймання-передачі земельної ділянки. Нові правила оформлення: вимоги та спрощення. Новинки судової практики всу в питаннях оренди землі та інших питаннях.

 

• Оренда землі. Реєстрація. Обмеження на земельну ділянку. Встановлення, зняття, реєстрація обмежень на ділянку. Реєстрація обтяжень. Договір оренди землі. Укладення. Особливості держ.реєстрації. Вимоги до договорів оренди. Істотні умови: наслідки їх відсутності. Типова форма: ризики та наслідки. Обов’язковість. Особливості застосування. Реєстрація. Як провести реєстрацію змін до договору оренди, який був укладений до та після 2013 року. Форми орендної плати. Індексація орендної плати та індексація нормативної грошової оцінки землі: як уникнути подвійної індексації.

 

• Альтернативи орендним відносинам! Сервітут: земельний та особистий. Порядок встановлення (в т.ч. В судовому порядку), дія, випадки припинення. Емфітевзіс: право користування чужою земельно ділянкою для с/г потреб. Істотні умови договору. Суперфіцій: право користування чужою земельною ділянкою для забудови. Підстави його виникнення / припинення. Права та обов’язки сторін. Сервітут, суперфіцій, емфітевзіс. Їх встановлення на держ./комунальних землях. Укладання договорів. Держреєстрація.

 

• Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Новий закон! Нові зміни. Увага новинка! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між реєстром речових прав на нерухоме майно і держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.  Що можна очікувати? Закон «про держ. Реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень»: нові правили гри! Колізії нового законодавства. Реєстрація прав на землю. Проблеми реєстрації.

 

Державний земельний кадастр.

 

• Децентралізація. Адміністративна реформа в сфері земельних ресурсів та апк! Землеустрій! Що очікувати та хто буде розпоряджатися землями державної власності? Зміна повноважень місцевих органів по управлінню земельними ресурсами. Розподіл повноважень. Наслідки порушення повноважень. Втручання і компетенція прокурора.

 

• Земельні торги (аукціони). Продаж земель державої та комунальної власності.

 

• Сільськогосподарські землі (с/г). Операції з земельними паями. Угоди з ділянками с/г призначення. Ризики дозволених операцій. «мораторій». Як впливає на можливість забудови. Операції з земельними ділянками на які мораторій не розповсюджується.

 

• Регулювання земельного банку. Набір земельного банку: на що звернути увагу? Договірні альтернативи оренди землі: емфітевзис, суперфіцій. Набуття права власності на землі сільськогосподарського призначення: законні механізми. Обмін земельними ділянками. Проблеми зі спадкоємцями. Управління землями померлих. Законодавчі ініціативи щодо оформлення відумерлої спадщини. Особливості використання польових доріг. Що робити щоб уникнути відповідальності? З чого почати? На що звернути особливу увагу щоб уникнути судових спорів? Сівозміни. Проект сівозмін: «+» та «-» відсутності та наявності. Зміна правил проведення земельних торгів (аукціонів).

 

• Новинки судової практики ВСУ

 

 

 

Вартість участі одного слухача в семінарі -  2600,00 грн. (Без ПДВ)

Регистрация: (044) 221-69-87, (067) 536-09-01

 

Реєстрація на семінар